• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

19 Kasım 2018

İYİ PARTİ Yalvaç Teşkilatı Olağanüstü Kongre Kararı Aldı

İYİ Parti Yalvaç İlçe Başkanı İlhan Yüksel, ilçe teşkilatı olarak olağanüstü kongreye gideceklerini açıkladı.

İYİ PARTİ Yalvaç İlçe Başkanı İlhan Yüksel, olağanüstü kongre kararı konusunda gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

Yüksel, İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur’un Yalvaç’ta parti teşkilatını Ak Parti’li Tekin Bayram ve yandaşlarına teslim etmek istediğini, kendilerinin de genel merkez tavsiyesine uyarak olağanüstü kongre kararı aldıklarını belirtti. Yüksel, “Demokrasi mücadelesi veren bir partide seçimle gelenin seçimle gitmesi gerektiği inancı ile olağanüstü kongremizi 12 Aralık 2018 tarihinde yapma kararı aldık” dedi.

İYİ Parti Yalvaç İlçe Başkanı İlhan Yüksel’in açıklaması:

“Aldığımız duyumlara göre Kurban Bayramı’nda teşkilatımıza gelmek yerine halen başka bir partinin üyesi eski bir siyasetçi ile Çınaraltı’nda bayramlaşan Milletvekilimiz Aylin Cesur’un anlaşılmaz tutumları doğrultusunda teşkilatımızı az önce bahsettiğim halen Ak Parti üyesi olan kişi ve yandaşlarına teslim edeceği yönünde kamuoyundan duyumlar aldık. Biz İYİ PARTİ’yi dişimizden tırnağımızdan artırdıklarımızla ve geceli gündüzlü emeklerimizle kurduk ve bu günlere getirdik Aradan geçen süre zarfında sürekli olarak dışarıdan ve içeriden dedikodu ve iftira şeklinde saldırılara maruz kaldık.

Halen AK PARTİ üyesi olan ve 2014 yılında AK PARTİ Yalvaç Belediye başkan adayı olan ve siyasi mevta olan bir şahıs ile teşkilatımızın bilgisi olmadan görüşmek ve ona vaatlerde bulunmak partimize büyük zarar verir. Biz Partimizi elin eline oyuncak olsun diye kurmadık. Her kim olursa olsun teşkilatımızı yok hükmünde kabul edemez. Yalvaç’ı biz biliriz ve biz yönetiriz. Yalvaç, uzaktan kumanda ile yönetilebilecek bir memleket değildir. Buna asla ve asla müsaade etmeyeceğiz. Bununla ilgili ne yapılması gerekiyorsa sonuna kadar mücadelesini vermeye kararlıyız. Durumla ilgili yaptığımız değerlendirmeler ışığında partimizin gerçekten yenilenmeye ihtiyacı olduğu kanaatine varan Yalvaç İlçe Başkanlığı olarak olağanüstü kongre kararı aldık. Kongremizi 9 Aralık 2018 Pazar günü saat 11.00’de parti binamızda yapacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz. GENEL MERKEZİN TAVSİYESİ BİZİM İÇİN EMİRDİR. Seçimle gelen seçimle gitmeli. YALVAÇ İYİ OLACAK”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.