• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

08 Nisan 2019

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ AYLİN CESUR DEMOKRASİ NÖBETİNDE

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur İstanbul’a sandıklara sahip çıkmaya geldik dedi.

Önceki gün sosyal medya hesabında, “Hukukun üstünlüğünü, millet iradesinin üstünlüğünü esas alan; bu ülkenin insanlarının tümüne adaleti, eşitliği, din ve vicdan hürriyetini, gelenekleri yaşatmak gibi büyük hedefleri olan bir misyonun takipçisi olmayı kendimize hedef edindik!

Hukuk devleti demokrasilerde olur. Demokrasi dediğiniz zaman; hak arama yollarının sonuna kadar açık olduğu rejim akla gelir.Buradan adalet-eşitlik doğar! İstanbul’da oyları sayarken, Gelendost’ta 28 oyla yapılan haksızlığa, sayımı neden reddediyorsunuz ?” diyerek hem İstanbul’da devam eden sayımla ilgili görüşlerini bildirmiş hem de Gelendost’ta 28 oyla seçimi kaybettiği açıklanan ve seçim sonuçlarına itiraz eden Mustafa Özmen’e de destek vermişti.

İstanbul’da açıklama yapan Cesur; “İstanbul’a demokrasimize sahip çıkmaya geldik! Demokrasi milletimizin en kıymetli varlığı. Biz siyasete demokrasiyi ve beraberinde hukukun üstünlüğünü, din ve vicdan hürriyetini, adaletin eşit dağıtılmasının tekrar tesisi için girdik ve buraya da bu nedenle geldik” dedi.

Sözlerini, “Demokrasi sandık demek. Sandıklarla ilgili, kullanılan tek bir oya ne olduğu ile ilgili en ufak bir tereddüt olmamalı. Demokrasimize sahip çıkacağız, millet olarak çıkacağız. Kimsenin kuşkusu olmasın. Demokrasimize güvenelim. Geleceğimize güvenelim. Sandık çok önemli. Kıymetini bilelim. Ben bunun kıymetini bilen ve günlerdir gece-gündüz demokrasi nöbeti tutan milletimize şükranlarımı sunuyorum” şeklinde sürdürdü.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.