• MODA YAPI

logo

23 Mayıs 2018

“İYİ Parti ile Türkiye kendi kendine yeter bir hale gelecek”

24 Haziran seçimleri için çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı  Meral Akşener, bugün Isparta’da vatandaşlara hitap etti. Akşener ve İYİ Parti’liler miting öncesinde parti teşkilatını ziyaret ettiler.

Akşener’in Isparta mitingine “Millet İttifakı”nda yer alan Demokrat Parti’nin Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili adayı Gültekin Uysal da katıldı.

Isparta Hükümet Meydanı’nı dolduran kalabalığa hitap eden Akşener konuşmasına dolardaki artışı hatırlatarak başladı. Akşener, “24 Haziran’dan sonra doları düşüreceğim” diyor. Hadi oradan… Hadi şimdi düşür milleti perişan etme. Gencecik çocuklar evlatlarımız işsizken, çoluk çocuğum keyif sürsün diye Saray’a at padoku yaptırıyorsun. Yazıklar olsun.” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklendi. Akşener Isparta’daki programın ardından saat 16:00’da Burdur Cumhuriyet Meydanı’nda da bir miting düzenledi ve halka seslendi.

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, seçim çalışmaları kapsamında bugün saat 13.30’da Isparta Hükümet Meydanında vatandaşlara hitap etti. Akşener, konuşmasına başlamadan önce coşkulu kalabalığı selamlayıp kendisine vatandaşların uzattığı hediyeleri kabul etti. Akşener ‘cumhurbaşakanı Akşener’ tezahüratlarına inşallah diye yanıt verdi

Akşener’in konuşmalarından satır başları:

Size Baba’nın (Süleyman Demirel) kızını emanet etmeye geldik. Bambaşka bir konuşma hazırlamıştım ama sabah kalktık dolar 4.88 olmuş Büyük bir endişe var. Ekonominin alarm verdiği, sanayicilerin yeniden yapılandırmaya gitme endişesi taşıdığı. Bırakın yatırım yapmayı, yatırımların geri çekildiği bir güne uyandık. Ekonominin patronu güvendir güven. Eğer siz ekonomiyi kendi gönlünüzün hoş edildiği bir şeye çevirirseniz ülkeyi batırırsınız.

HADİ ŞİMDİ DÜŞÜR

 

“24 Haziran’dan sonra doları düşüreceğim” diyor. Hadi oradan… Hadi şimdi düşür milleti perişan etme. Gencecik çocuklar evlatlarımız işsizken, sizler çoluk çocuğum keyif sürsün diye Saray’a at padoku yaptırıyorsun. Yazıklar olsun. Haram zehir zıkkım olsun. Hemen OHAL’i kaldır. Ekonominin ellerini kollarını serbest bırak. Nobel Ödülü verecekler mübareğe.

Ekonomiyi düzenleyecek doları düşürecek. Bunu yapabilirsen Ekonomi Nobeli’ne seni ben aday göstereceğim.Bir arkadaşımla konuştum. Dedi ki “Meral Hanım milleti uyar. Dolar böyle giderse 6 TL’yi bulur.” Dolar toto oynuyoruz şu an. Her konuda zam kapıda.

ATATÜRK’E DÜŞMANLARDI BİLİYORDUK BABA’YA DA DÜŞMANLARMIŞ

 

Süleyman Demirel Üniversitesi’ni bölmeye kalktılar. Atatürk’e düşmanlardı, anladık ki Baba’ya da düşmanlar.Isparta, gülüyle dünya markası. Hizmet getiremiyorlar buraya. Zorlarına gider çünkü. Biz buraya fabrikaları ve gerekli AR-GE merkezlerini kuracağız. Isparta’yı İspanya, ve Fransa’ya kafa tutacak hale getireceğiz. Çiftçiyi de sevmezler zaten bunlar.
Biz iktidar olduktan sonra 5 yıl içerisinde ithal eden ülke olmaktan çıkacak. Çiftçi Türkiye’yi kendine yeter bir hale getirecek. Seçildiğimde tarlayla çiftçiyi barıştıracağız.”

Konuşmanın sonunda İYİ Parti’nin Isparta Milletvekili adaylarını da sahneye çağıran Akşener adayları tanıttı ve seçimde hem kendisi için hem de adayları için destek istedi. Akşener ve beraberindeki İYİ Parti’liler Burdur mitingine katılmak üzere Isparta’dan ayrıldılar.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.