• MODA YAPI

logo

27 Mayıs 2018

ITB’den Kurucu’ya hayırlı olsun ziyareti

Isparta Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Adar ve yönetimi, Yalvaç TSO Başkanı Yalçın Kurucu’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Oda Meclis toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette ITB Başkanı Ahmet Adar, “Yalvaç’a yakışan bir Ticaret Borsası şubesi bulunmaktadır ve yine buraya yakışan profesyonel depoculuk sistemleri bulunan bir hububat pazarına kavuşturmayı hedeflemekteyiz. Sizin de tavsiye edeceğiniz bir yerde bu projemizi gerçekleştirmek istiyoruz.” dedi.

Yalvaç TSO Başkanı Kurucu da, “Ticaret hayatımın 30 yılı hububat sektöründe geçti, buradaki çalışma ortamını ve işleyişini yaşanan sorunları iyi bilmekteyim. Çiftçi mahsulünün fiyatını 3 alıcıya soruyor, en yüksek bedeli değer fiyatı sanarak satışını yapmaktadır. Bu işin bir de vurguncu diye tabir ettiğimiz kısmı var, ürününü kaptırarak emeği heba olmaları durumu söz konusu. İşte tam bu noktada Borsamıza büyük iş düşmekte, gerçek fiyatların belirlenmesinde, kalite sınıflandırılmasında, satış işlemlerinde tescil büyük önem taşımaktadır. Biz Isparta Ticaret Borsamızı kendimizden, bizden bir kurum olarak görmekteyiz, ayrı gayrımız olamaz, Odamız her türlü çalışmada yedi yirmi dört hizmet vermeye hazırdır.” dedi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.