• MODA YAPI

logo

16 Ağustos 2021

ISUBÜ Rektörü Prof.Dr.Diler: “Uygulamalı eğitimde öncüyüz”

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü tarafından düzenlenen tanıtım günleri kapsamında aday öğrenciler başta olmak üzere, aileleri ve rehberlik hocaları ISUBÜ’yü yakından tanıma fırsatı buldu.

Aday öğrencilerin, kritik tercih sürecinde akıllarındaki sorulara yerinde cevap verebilmek için Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tanıtım günleri gerçekleştirildi. İki gün süren tanıtım günlerinde aday öğrenciler, aileleri ve okulların rehberlik öğretmenleri ISUBÜ Rektörlük yerleşkesine gelerek yetkililerden bilgi alma imkanı buldular.

Hazırlanan stantlarda, akademisyenlerden bilgi alan aday öğrenciler, aileleri ve rehberlik öğretmenleri gelecek planlamalarında daha rahat karar verebilecekler.

 

REKTÖR DİLER: “40 YILLIK BİLGİ BİRİKİMİNE SAHİP BİR ÜNİVERSİTEYİZ”

ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, tanıtım günlerine katılarak hazırlanan stantları ziyaret edip bilgiler aldı. Aday öğrencilerle sohbet eden Rektör Diler, “Üniversite adayı öğrenci arkadaşlarımız, üniversitemizin etkinlikleri, bölümleri, eğitim alanları hakkında sosyal medyadan, web sayfamızdan, okullarımıza gelerek ilgili hocalarımızdan her türlü bilgiyi alabilirler. Aday arkadaşlarımıza tercihlerini çok iyi araştırıp yapmalarını tavsiye ediyoruz. 3 yıllık bir üniversite olabiliriz ama 40 yıllık bilgi birikimiz olduğunu da hatırlatmak isterim. Üniversitemizin isminden de anlaşıldığı gibi, uygulamalı eğitimin öncü kuruluşuyuz.

İş yeri eğitimlerimizle öğrencilerimiz okurken iş sahibi oluyorlar. Amacımız, iş arayan değil işte aranan kaliteli nitelikli öğrenci arkadaşlarımızı üniversitemizde yetiştirmek. İlimizde bulunan tüm üniversite adaylarımızı üniversitemizin tanıtım günlerine bekliyoruz. Allah yollarını açık etsin. Hangi aday hangi bölümü seçecek olursa olsun, sevdiği bölümü seçsin. Aile ve arkadaş baskısında kalmadan sevdiği, istediği bölümü seçerek mutlu olacağı bölümü okumalarını tavsiye ediyorum. Rabbim yollarını açık etsin.” dedi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.