• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

23 Nisan 2018

İstinye ve Şehir Üniversitesi’nin Altın Kalpli Gençleri

İstanbul’da vakıf üniversitesi olarak faaliyet gösteren İstinye ve İstanbul Şehir Üniversitesi’nden bir grup öğrenci hocalarıyla birlikte hafta sonu ilçemize gelerek 3 köyümüzde bulunan okullara yönelik sosyal sorumluluk etkinliği gerçekleştirdiler.

İlçemize bağlı Kumdanlı, Yukarı Kaşıkara ve Ayvalı köylerinde bulunan okullarımızın bir takım ihtiyaçlarının karşılanması için birkaç aydır kampanya yürüten üniversitelerin öğrencileri, kampanya kapsamında topladıkları yardım malzemeleriyle birlikte ilçemize gelerek hem okullarımıza hem de öğrencilerimize ulaştırdılar.

İstinye Üniversitesi ÖMER (Öğrenci Merkezi Direktörlüğü) birimi ve İstanbul Şehir Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Görevlisi Onay Budak tarafından organize edilen etkinliğe görevliler ve öğrencilerden oluşan yaklaşık 40 kişilik bir ekip katıldı.

İki ayrı araçla 21 Nisan Cumartesi günü ilçemize gelen kafile, önce Yukarı Kaşıkara Köyü’ne geçti. Burada yardım malzemelerini köydeki öğrencilerle buluşturan İstinye ve İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencileri, daha sonra okulun dış cephesini boyayarak küçük tamiratlar gerçekleştirdiler. Daha sonra Kumdanlı ve Ayvalı köylerine de giden gençler, buralardaki okullarda da boyama ve tamirat işlerini yaparak getirdikleri malzemeleri okullara ve öğrencilere teslim ettiler. Kırtasiye malzemelerinden kişisel bakım ürünlerine kadar pek çok üründen oluşan malzemeleri teslim eden öğrenciler, ayrıca müzik ve eğlence etkinlikleriyle köylerimizdeki çocuklarımızla kaynaştılar. Cumartesi gecesi Y.Kaşıkara Köyü’ndeki ilkokul binasında yerlere yapılan yataklarda kalarak geceleyen gençler, unutulmaz bir iki gün yaşayarak etkinliklerini tamamladılar ve 22 Nisan Pazar günü akşam saatlerinde ilçemizden ayrıldılar.

23 Nisan’ı daha da anlamlı kılan bu güzel etkinlik için Kumdanlı, Y.Kaşıkara ve Ayvalı köyündeki çocuklarımız ve Yalvaç’ımız adına, bu altın kalpli gençlerimizi ve üniversitelerini kutluyoruz.

istinye2 istinye3 istinye4 istinye5 istinye6 istinye7 istinye8 istinye9 istinye10

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.