• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

İstanbul’daki Bağlarbaşılılar kahvaltıda bir araya geldi

İstanbul’da faaliyet gösteren Isparta İli Yalvaç İlçesi Bağlarbaşı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, gurbette Ispartalı, Yalvaçlı ve Bağlarbaşılı hemşehrileri bir araya getirdi.

Dernek tarafından geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen kahvaltı ve kaynaşma programına misafir olarak Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da katılım gösterdi.

Ispartalılar Gönül Birliği Başkanı Dr.Doğan Uysal, YEKSAV Başkanı Ethem Güleryüz, Sücüllülüler Derneği Başkanı Ali Yenituran, Hüyüklülüler Dernek Başkanı Erhan Selçuk, Tokat-Erbaalılar Dernek Başkanı Hasan Akbulut, Hakikat TV Haber Sunucusu Zekeriya Çelik, dernek yönetimi ve üyeleriyle hemşehrilerimizden oluşan katılımcılar kahvaltıda bir araya gelerek sohbet etme imkanı buldular.

Kahvaltıya katılan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, bir konuşma yaparak hemşehri derneklerinin İstanbul’da önemli bir işlev yerine getirdiğini belirterek, belediye olarak bu tür kuruluşlara faaliyetlerinde yardımcı olduklarını ve olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Dernek Başkanı Ramazan Ulu da, gurbetteki hemşehrileri bir araya getirmek için oluşturdukları derneklerinin bu tür faaliyetlerinin periyodik olarak devam edeceğini ifade ederek, Bağlarbaşılı, Yalvaçlı, Ispartalı tüm hemşehrilerini dernek lokaline ziyarete beklediklerini ifade etti.

Hemşehrilerimizi kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.