Evden Eve Nakliyat konusunda lider firmalar listesi icin lutfen ziyaret ediniz. sarıyer evden eve nakliyat büyükçekmece evden eve nakliyat bahçeşehir evden eve nakliyat kadıköy evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat eşya depolama bağcılar evden eve nakliyat

logo

gaziantep mutlu son masaj
balıkesir mutlu son masaj
bursa mutlu son masaj
sivas mutlu son masaj
antalya masaj

ISPARTALI KALPTEN ve KANSERDEN ÖLÜYOR

TÜİK Antalya Bölge Müdürü Abdi Öncel, 2016 Yılı Ölüm Nedeni İstatistikleri Antalya, Isparta ve Burdur ili sonuçlarını açıkladı.

Öncel’in yaptığı açıklamaya göre, ülkemizde ölüm nedenlerinde ilk üç sıra 2016 yılında da değişmedi. Ölüm vakalarının %39,8’ini oluşturan dolaşım sistemi hastalıkları ilk sırada yer aldı. Bunu; %19,7 ile iyi ve kötü huylu tümörler, %11,9 ile solunum sistemi hastalıkları izledi.

Antalya’da ölümlerin %38,9’u dolaşım sistemi hastalıklarından, %20,3’ü iyi huylu ve kötü huylu tümörlerden, %10’u solunum sistemi hastalıklarından, %5,8’i endokrinden (iç salgı bezi, beslenme ve metabolizmayla ilgili hastalıklar), %4,7’si sinir sistemi ve duyu organları hastalıklarından, %7,4’ü dışsal yaralanma nedenleri ve zehirlenmeler ve %12,8’i diğer nedenlerden kaynaklandı.

Isparta’da ölümlerin %39,7’si dolaşım sistemi hastalıklarından, %17,3’ü iyi huylu ve kötü huylu tümörlerden, %12,4’ü solunum sistemi hastalıklarından, %6,3’ü endokrinden (iç salgı bezi, beslenme ve metabolizmayla ilgili hastalıklar), %6,4’ü sinir sistemi ve duyu organları hastalıklarından, %4,9’u dışsal yaralanma nedenleri ve zehirlenmeler ve %13’ü diğer nedenlerden kaynaklandı.

Burdur’da ölümlerin %42,3’ü dolaşım sistemi hastalıklarından, %16,6’sı iyi huylu ve kötü huylu tümörlerden, %11,9’u solunum sistemi hastalıklarından, %7’si endokrinden (iç salgı bezi, beslenme ve metabolizmayla ilgili hastalıklar), %6,1’i sinir sistemi ve duyu organları hastalıklarından, %5,8’i dışsal yaralanma nedenleri ve zehirlenmeler ve %10,3’ü diğer nedenlerden kaynaklandı.

tuik

Etiketler: » » »
Share
1406 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

ev eşya depolama eşya depolama