• MODA YAPI

logo

Isparta’da ücretli otopark uygulaması yarın başlıyor

Isparta’da şehir içi trafik yoğunluğunun azaltılması ve gelişi güzel parkların önlenmesi amacıyla daha önce uygulamaya konulan ücretli otopark, sadece 2 kişinin başvurusu üzerine mahkeme kararıyla iptal edilmişti. İptal kararının ardından yapılan yeniden düzenlemelerle birlikte ücretli otopark uygulamalı 3 Haziran Perşembe günü itibariyle yeniden başlıyor.

Isparta’nın en önemli sorunlarından biri, trafik.

Trafiği de keşmekeşliğe sokan da kent merkezinde gelişi güzel yapılan parklar…

Özellikle Mimar Sinan, Cumhuriyet ve 6 Mart Caddeleri gibi Isparta’nın ana arterlerinde yapılan çift parklar hem yayaları tehlikeye atıyor hem de trafiği yoğunlaştırıyordu.

Isparta Belediyesi de bu sorunu çözme adına esnaflar arasında ücretli otoparkın yapılıp yapılmaması için bir anket çalışması yaptı. Yapılan anket sonucuna göre ücretli otopark uygulaması başlatıldı. Ancak uygulama 2 kişinin başvurusu üzerine mahkeme kararıyla iptal edildi.

İptalin ardından Isparta trafiğinin yeniden keşmekeşliğe dönmesiyle esnaf ve vatandaşlar uygulamanın yeniden başlamasını istedi. Isparta Belediyesi de mahkemenin belirlediği eksiklikleri gidererek, uygulamanın yeniden başlaması için meclis kararı aldı.

Alınan bu karar 3 Haziran Perşembe günü itibariyle devreye giriyor ve ücretli otopark uygulaması yarın itibariyle yeniden başlıyor.

* NERELERDE UYGULANACAK?

Bu kapsamda Mimar Sinan, Hamam-Aksu Caddesi arası, Cumhuriyet Caddesi, 6 Mart Caddesi, Hükümet Caddesi, ITKM-Gürman Pasajı arası, Eski Müftülük-Demirköprü arası, Kavaklı Cami-Kesikbaş arası, Hastane Caddesi, 111 Cadde, 113 cadde, Matbaalar Caddesi ve 1109 Sokakta ücretli otopark uygulaması olacak.

* İLK 15 DAKİKA ÜCRETSİZ OLACAK

Ücretli otopark uygulamasının ilk 15 dakikası ücretsiz olacak. 15-60 dakika 3 lira, 1-2 saat 5 lira, 2-3 saat arası 10 lira, 3 saatten sonrası her saat başı 5 lira olacak.

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait araçlar ücretiz olacak. Engelli araçları ise günde 2 saat ücretsiz faydalanabilecek. (Haber: Muhbir32.com)

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.