• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

reklam
07 Haziran 2018

ISPARTA’da MUHARREM İNCE’ye SEVGİ SELİ

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Isparta’da düzenlenen mitingde halka hitap etti. Ekonomik duruma dikkat çeken İnce, “Erdoğan bir daha seçilirse dolar 8-10 lira olacak, ülke batacak” dedi. Erdoğan’ın ‘Millet tamam derse çekiliriz’ videosunu da izleten İnce, halka ‘tamam mı?’ diye sordu.

 

 

Saat 17.30 sıralarında Isparta’ya gelen Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Isparta Hükümet Meydanı’nda halkla bir araya geldi. İnce’yi Isparta’ya gelişi sırasında CHP İl yöneticileri, Milletvekili adayları, mevcut Milletvekilleri İrfan Bakır, Mustafa Balbay ile Aylin Nazlıaka ve bir çok partili karşıladı.

Isparta’da son zamanların en yoğun kalabalıkla izlenen mitingi olarak nitelenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Isparta Davrazspor atkısıyla çıktığı mitingde “Buraya gelirken ne konuşacağım diye düşünürken aklıma 1979’da yaşadıklarım geldi. Ara seçim vardı ben CHP’liydim, babam da Demirel’ciydi. 79 ara seçimlerinde duvarlara yazı yazdık. Adalet Partili birisi babama demiş ki, ‘senin oğlan Ecevit’in adını yazıyordu’. Babam da fırçaladı. Sonra milletvekili oldum, Süleyman Demirel’e gittim, Cumhurbaşkanı’m sizin yüzünüzden ben fırça yedim babamdan dedim. ‘Ne oldu’ dedi. Dedim ‘Ben Ecevit’i daha çok seviyordum.’ Dedi, başbakanlığımı sevmedin mi dedi, ‘sevmedim’ dedim. ‘Cumhurbaşkanlığımı sevdin mi?’ dedi. Onu sevdim dedim. O zaman mesele yok dedi. Bunu neden anlattım biliyor musunuz? Bu ülkede devlet adamları vardı. Hepsi hapis yattı. Birisi geldi 4 ay hapis yattı. Mağdurum da mağdurum” ifadelerini kullandı.

İnce, “Ben meydanları geziyorum. Aş, iş, eğitim diyorum, fabrikaların dumanı tütsün diyorum. Erdoğan çıkıyor; ‘İmam hatipleri kapatacak’ diyor. Birazcık dürüst ol! Gelip bana ‘okulları yıkacak mısın?’ dedi, ben de ‘sarayı senin başına yıkacağım’ dedim. O sarayı kapatacağım diye anlıyor. Ben sarayı niye yıkayım, orayı öğrencilere vereceğim. Ben orada yıkmaktan ‘şatafatı’ kastediyorum. Meydanlarda İnce diye diye ‘İnce hastalığa’ tutulacak” dedi.

EKONOMİK DURUM

Ülkedeki ekonomik duruma da değinen İnce, “Merkez Bankası bugün iki defa politika faizini arttırdı. Yani kredi faizleri yüzde 25’e yükseldi. Bu ortamda kimse yatırım yapmaz. Merkez Bankası tarihinin en yüksek faizini verdi. Erdoğan bir daha seçilirse dolar 8-10 lira olacak, ülke batacak. Çünkü kavga etmediği kimse yok. Ben onunla kavga etmeyeceğim. O ne derse desin ben projelerimi anlatacağım” ifadelerini kullandı.

DİNDAR ve KİNDAR NESİL

İnce, “Dindar nesil yetiştirilmesine hiçbir itirazım yok ama dindar nesil yetiştirme işi ailenin işidir. Din derslerini nasıl vereceğiz anlatayım: Diyorsa ben dindar bir aileyim benim çocuğuma iki saat din dersi yetmez, kelam dersi istiyorsa onu veririz, tefsir istiyorsa onu veririz seçmeli olarak. Öbürü istemiyorsa da zorla vermeyiz.” dedi.

GENÇLERE 19 MAYIS ve 29 EKİM’de BURS, TARİKAT YURTLARI YOK

İnce gençlere yönelik çalışmalarından da söz ettiği konuşmasında “Gençler, 19 Mayıs’ta 29 Ekim’de biri gençlik bursu diğeri cumhuriyet bursu iki tane burs alacaksınız. İki sene içinde sizleri tarikat yurtlarına mecbur etmeyeceğiz. Sizinle birlikte marka yaratacağız. Öyle yetenekli çocuklarımız var ki, yeter ki devlet bunların elinden tutsun. AK Partili gençler, anneler, Erdoğan gibi gençlerin oyuna talip değilim. Ben gençleri iyi yetiştireceğim” dedi.

ÜNİVERSİTE VİDEOSUNU İZLETTİ

Erdoğan’ın geçtiğimiz mayıs ayında Isparta’daki konuşmasının videosunu izleten İnce, “Üniversiteyi biz yaptık diyor. Üniversite 92 yılında yapıldı. Sen o zaman Beyoğlu belediye başkanı bile seçilememiştin. Üniversiteyi Isparta’ya Demirel yaptı. Başka bir yalanını daha size göstereceğim.

“SANA BİLE KATLANDIM”

4 Mayıs’ta aday olduğumda parti rozetini çıkardım. Herkesin cumhurbaşkanı olacağımı söyledim. Türk bayrağı taktım. Sayın Akşener, Karamollaoğlu, Demirtaş ve Erdoğan’ı ziyaret ettim. 500 TL de para yatırdım hesaplarına. Onların benim parama ihtiyacı yok tabi ama ortamın yumuşasın istedim. Bu ziyaret tamamlandı. Edirne’den döndüm Erdoğan’la görüştüm, Hakkari’ye geçtim. Orada 4 adayın da size selamı var dedim. Bu konuşmamdan sadece Demirtaş’ın olduğu bölümü almış. Buraya gelip ‘Demirtaş’ı ziyaret etmiş’ diyor. Birincisi ben mert adamım ve ziyaret ettim. 2- Senin gibi yalancı değilim. 3- Seni de ziyaret ettim. Sen neden sadece o bölümü çıkarıp montajlayarak insanları kandırıyorsun? Ben sana da geldim. Sana bile katlandım memleket için” dedi.

İnce, Erdoğan’ın ‘Millet tamam derse çekiliriz’ videosunu da izleterek, halka tamam mı diye sordu ve meydanda güçlü bir şekilde “Tamam” sözleri defalarca söylendi. Meydarda kalabalık taragından sıksık “Cumhurbaşkanı Muharrem İnce”, “Türkiye’ye Güvence Muharrem İnce” şeklinde sloganlar atıldı.

EMEKLİYE İKRAMİYE

Bugün verilmeye başlanan Emekliye Bayram İkramiyesi konusunda da konuşan İnce, bugün birçok emeklinin 100 liranın altında ikramiye aldığı şeklinde bilgiler geldiğini belirterek emekliye verilen ikramiyelerin yetersiz olduğunu ifade etti. İnce, “Biz emekliye Ramazan ve Kurban bayramlarında bir maaş ikramiye dedik, onlar ‘1000 TL’ dedi. Onu bile doğru dürüst verememişler. Ben seçildiğimde bunu asgari ücret üzerinden vereceğim. Yani emekli vatandaşımız o bayram ikramiyesini alacağı zaman asgari ücret ne kadarsa o kadar bayram ikramiyesi alacak. Sözümüz söz. Bir köylü çocuğu olarak traktöre biniyorum, bisiklete biniyorum, zeybek oynuyorum. Doğal davranıyorum. Geçen gün demiş ki ‘takmış kafasına kasketi, kasketi 3-5 liraya alırsın.’ Kasketi alırsın da, onun içindeki teri satın alamazsın” şeklinde verdiği cevapla Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi.

“ENGELLİ AİLELERE VERECEĞİM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni yaptırdığı yazlığa da değinen İnce, “Sen mahallede oynadığın cebinde harçlık olmadığı günleri çoktan unuttun. Sen saraylara alıştın. Ankara’daki yetmiyor, 5 tane de İstanbul’da var. Bir de şimdi yazlık saray yapıyor 300 odalı. Seçilirsem o yazlık sarayı engelli ailelerine vereceğim” dedi.

“KÖPRÜYÜ YAPMADAN SATTI”

Erdoğan’a köprü üzerinden eleştirilerini sürdüren İnce, “45 sene önce Demirel bir köprü yaptı. Bir köprü de Özal yaptı. Erdoğan ise köprüyü daha yapmadan sattı. Bana sen çıraksın köprü yapamazsın diyor. Ben de gözünü sevdiğim benimle laf ebeliğine girme seni perişan ederim dedim. Sen benimle laf yarışına girersen sana prompterdan yazıp verirler o da bozulur. AKP’liler, Ülkücüler, HDP’liler kardeşimdir. Saadet Partililer, İYİ Partililer kardeşimdir. Ben ’81 milyon kardeşimdir’ diyorum. Ben toplumu barıştırmak istiyorum sen kutuplaştırıyorsun. Bize Cumhuriyet şemsiyesi altında birleşmek yakışır. Biz işte bunu başaracağız” dedi.

DIŞ GÜÇLER ELEŞTİRİSİ

Erdoğan’ın dış güçlerle ilgili yaptığı iki farklı açıklamanın videosunu izleten İnce, “İşler kötü gitmeye başladı mı, dış güçler diyor. İşine geldiği gibi davranıyor. İşte bu klasik Erdoğan. Bir numarası daha var. Her zaman 4 parmağını kaldırıp gösteriyor. Artık ondan vazgeçmesi gerekiyor çünkü dolar 5 TL oldu. Şimdi onun dördünü açıklıyorum size; yolsuzluk, yoksulluk, yasaklar ve yalanlar. 45 sene önce Demirel bir köprü yaptı. Bir köprü de Özal yaptı. Erdoğan ise köprüyü daha yapmadan sattı. Bana sen çıraksın köprü yapamazsın diyor. Ben de gözünü sevdiğim benimle laf ebeliğine girme seni perişan ederim dedim. Sen benimle laf yarışına girersen sana prompterdan yazıp verirler o da bozulur. AKP’liler, Ülkücüler, HDP’liler kardeşimdir. Saadet Partililer, İYİ Partililer kardeşimdir. Ben ’81 milyon kardeşimdir’ diyorum. Ben toplumu barıştırmak istiyorum sen kutuplaştırıyorsun. Bize Cumhuriyet şemsiyesi altında birleşmek yakışır. Biz işte bunu başaracağız.” dedi

Mitingle ilgili diğer ayrıntılar yarın ÖZYALVAÇ’ta…

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.