• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

10 Nisan 2017

Isparta’da işgücü piyasası ihtiyaç araştırması başlıyor

İŞKUR tarafından yurt genelinde her yıl periyodik olarak yapılan İşgücü Piyasası İhtiyaç Analizi Araştırması, Isparta’da da yapılmaya başlayacak.

İŞKUR İl Müdür Vekili Gürsel Öksüz tarafından konuyla ilgili şu bilgi verildi:

“4904 Sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri, illerinin işgücü piyasasını izleme ve değerlendirme sistemini oluşturmak, istihdam, eğitim ihtiyacını belirlemek amacıyla işgücü piyasası araştırmalarını yapmakla yükümlüdür. Bu yükümlülük gereğince Isparta Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüzün düzenlediği araştırma verileriyle, işgücü piyasasında mevcut ve gelecek dönemde meydana gelmesi beklenen mesleki değişim ve gelişmeler izlenebilecek, işverenlerimizin ihtiyaç duyduğu meslek ve beceriler tespit edilecektir.

Araştırma, sadece istatistiki amaçlarla yapılmakta olup, derlenecek bilgiler Isparta Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü’nce işgücü piyasası taleplerinin belirlenmesinde kullanılacak ve işverenlerimize daha iyi hizmet sunmamızda bize yol gösterecektir. Taleplerin doğru olarak tespit edilebilmesi için işverenlerimizin işbirliğine ihtiyaç duymaktayız. Bu amaçla işyerleri tarafından doldurulması yasal zorunluluk arz eden bilgi formlarının doldurtulması amacıyla personellerimiz tarafından işverenlerimize uygun olan tarih ve saatte iş yeri ziyaretleri yapacaklardır.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.