• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

30 Nisan 2017

Isparta’da 40 sözleşmeli doktor kadrosunun 26’sı Yalvaç’a

Isparta Kamu Hastaneleri Birliği, 4924 sayılı Kanuna Tabi Sözleşmeli Tabip ve Uzman Tabip 2017 Yılı Yerleştirme Kurası münhal kadroları açıklandı.

Isparta’da açıklanan 50 kadrodan 26 tanesi Yalvaç Devlet Hastanesi’ne tahsis edilirken, bu kadroların 24 tanesi uzman doktorlar için ayrıldı.

Alınan bilgiye göre, 27 Nisan’da başvuruları sona eren ve 3 Mayıs Çarşamba günü kuraları çekilecek sözleşmeli kadrolar için Yalvaç Devlet Hastanesi’ne 18 başvuru yapıldığı öğrenildi.

11 Şubat 2015’te yürürlüğe giren Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları 4924 Sayılı Kanuna Tabi Sözleşmeli Sağlık Personeli Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’ne göre yapılacak bu atamaların amacının, zorunlu hizmet süresi dolan doktorların başka yerlere tayin olmasının önüne geçerek, mevcut hastanelerinde daha uzun süre çalışmalarını sağlamak olarak açıklandı. Sözleşmeli statüye geçen doktorlar, en az üç yıl bu statüde hastanede çalışmaya devam ederken maaşlarında ise ciddi oranda artış gerçekleşiyor. Bu kadrolara başka hastanedeki doktorların da başvuru şansı olduğu öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, ilimizdeki hastaneler için bu statüdeki 32 uzman doktor kadrosunun 24’ü Yalvaç Devlet Hastanesi’ ne 8’i Şarkikaraağaç Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi’ne ayrıldı. İlimizdeki hastaneler için belirlenen 8 sözleşmeli tabip kadrosunun da 2’si Yalvaç Devlet Hastanesi’ne, 3’ü Isparta Devlet Hastanesi’ne, 1’i Isparta Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne, 1’i Eğirdir, 1’i de Şarkikaraağaç’a ayrıldı.

İşte Yalvaç Devlet Hastanesi’ne tahsis edilen sözleşmeli doktor kadroları ve alanları:

Anesteziyoloji ve Rea.: 2

Çocuk Sağ.ve Hast.: 2

Deri ve Zühr.Hast.: 1

Enfeksiyon H.K.M.: 1

Fiziksel Tıp ve Reh.: 1

Genel Cerrahi: 2

Göz Hastalıkları: 1

İç Hastalıkları: 1

Kadın Hast.ve Doğum: 2

Kardiyoloji: 1

KBB Hastalıkları: 1

Nöroloji: 1

Ortopedi ve Trav.: 1

Radyoloji: 1

Ruh Sağl. ve Hast.: 1

Tıbbi Biyokimya: 1

Üroloji: 1

Tabip: 2

dr

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.