• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

16 Nisan 2018

Isparta Valiliği Açık Kapı Birimi Hizmete Girdi

İçişleri Bakanlığı tarafından uygulanan “Açık Kapı” projesi faaliyetlerinin yürütüleceği birim Isparta Valiliği’nde açıldı. Vali Şehmus Günaydın “Açık Kapı” projesini gazetecilere anlatarak yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

AÇIK KAPI NEDİR?

Açık Kapı, vatandaşlarla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla oluşturuldu. Vatandaşlar elektronik olarak ya da Valilik ve Kaymakamlıklarda bulunan Açık Kapı birimlerine yazılı olarak taleplerini iletebilecekler. Yapılan başvuruların süreç ve sonuç bilgileri kısa mesaj ile vatandaşlara bildirilecek.

“AÇIK KAPI MİLLETİN KAPISI”

Açık Kapı’nın Milletin kapısı olduğunu söyleyerek açıklamasına başlayan Vali Şehmus Günaydın, Açık Kapı’nın vatandaşların kamu hizmetlerine erişimini kolaylaştırması, başvuruların daha hızlı sonuçlanması ve ayrıca sunulan hizmetlerden vatandaşların memnuniyetinin arttırılması için çok önemli olduğunu vurguladı.

YÜZ YÜZE, İNTERNET ve MOBİL UYGULAMA İLE BAŞVURU YAPILABİLECEK

Vali Günaydın, “Başvurular üç şekilde yapılabilecek, birincisi; vatandaşlarımız bu gördüğünüz alana gelerek görevlilerimizle yüz yüze ve diğer bir odamız olan baş başa odasında birebir görüşebilecek, ikincisi; internet ortamında www.acikkapi.gov.tr adresinden başvuru yapılabilecek, üçüncüsü ise mobil telefonlara indirilen “Açık Kapı” uygulamasıyla da başvurularını yapabileceklerdir” dedi.

7 İŞ GÜNÜNÜ GEÇMEYECEK

Vatandaşların “Açık Kapı” projesiyle 17 kategoride ve 322 başvuru türünde başvuru yapabileceklerini kaydeden Vali Günaydın, başvuruların olumlu ya da olumsuz en geç 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılacağını söyledi.

BÜROKRASİ AZALACAK

Birçok konuda vatandaşların evinden çıkmadan internet ortamında başvurularını yapabileceklerini belirten Vali Günaydın, Açık Kapı projesinin bürokrasinin azaltılması ve hizmetlerin hızlı bir şekilde sonuçlandırılması yönünden çok önemli bir çalışma olduğunu söyleyerek, uygulamayı başlatan başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere birimin teşkilinde görev alanlara teşekkür etti.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.