• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

28 Mart 2018

Isparta TÜMSİAD’ın Yardım Tırı Hatay’a Ulaştı

 

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Isparta Şubesi’nce Afrin’e gönderilmek üzere temin edilen yardım malzemelerini taşıyan yardım tırı bugün öğle saatlerinde Hatay/Hassa’ya ulaştı.

TÜMSİAD Isparta Şube Başkanı M. Alperen Özer’in verdiği bilgiye göre, Isparta TÜMSİAD tarafından Afrin’e gönderilmek üzere temin edilen ve dün akşamüzeri Isparta’dan yola çıkan yardım tırı, Hatay iline bağlı Hassa ilçesinde Suriye sınırına 4. Km. mesafede bulunan ve Afrin’e giden tüm askeri birliklerin geçiş noktasındaki Karakol Komutanlığı’na teslim edildi. Karakol’da görevli Astsb. Mevlüt Okutan yardımları teşekkür ederek teslim aldı.

Yardım tırının gönderilmesinin ardından TÜMSİAD Isparta Şubesi’ni temsilen akşam saatlerinde yönetim kurulu olarak kendilerinin de Hatay’a gitmek üzere yola çıktıklarını ve bugün öğle saatlerinde Hassa’ya ulaştıklarını kaydeden Başkan Özer, “Burada görevli Mehmetçiğimize moral vermek için ziyarette bulunduk, temin ettiğimiz yardım malzemelerini teslim ettik. Bundan başka Dedeçam’lı öğrenci kardeşlerimizin Mehmetçiğe yazdığı mektupları ulaştırdık. Çocuklarımızın yazdığı mektuplar burada oldukça duygu dolu anlar yaşattı hepimize” dedi.

İçerisinde su, meyvesuyu,  kek, gül lokumu, sallama çay ve Çandır Köyü’nden iki ton fıstık ile Yalvaç Dedeçam Şehit Ramazan Karaca İlkokulu öğrencileri ile Çandır Köyü’nden yazılan mektuplar bulunan TÜMSİAD Yardım Tırı, dün akşamüzeri Isparta İl Jandarma Komutanı Alb. Mustafa Özturhan eşliğinde Hatay’a gitmek üzere yola çıkmıştı.

Ayrıntılar ÖZYALVAÇ’ta…

afrin-tumsiad-isparta

tumsiad-afrin2

 

tumsiad-afrin1

isparta-tumsiad3

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.