logo

01 Mayıs 2024

Isparta Ticaret Borsası yönetimi üyeleriyle buluşmayı sürdürüyor

Isparta Ticaret Borsası, üyelerinin başarılarını takdir etmek ve desteklemek amacıyla ziyaret programı Şarkikaraağaç bölgesindeki üyeleri ile devam etti.

Isparta Ticaret Borsası olarak, 2023 yılı tescil işlem sıralamasında ilk 20’ye giren üyelerine plaket takdim etti. Yönetim Kurulu Başkanı Hüdai Şahin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdülkadir Kurucu, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Bayındır ve Sadettin Güneş, Meclis Üyesi İbrahim Tortop ile Genel Sekreter Veli Karaçay’ın katılımıyla yapılan ziyaret programında, 2023 yılı tescil işlem hacmi sıralamasında dereceye giren Şarkikaraağaç bölgesindeki üyelerin iş yerleri ziyaret edilerek plaketleri takdim edildi.

Yönetim Kurulu Başkan Hüdai Şahin ve beraberindeki Yönetim Kurulu, özverili çalışmalarından dolayı dereceye giren üyelerine teşekkür ederek başarılarının devamını dilediler.

Şarkikaraağaç bölgesinde dereceye giren üye firmalar şöyle:

– ALİZE ET VE SÜT ÜRÜNLERİ İNŞAAT NAKLİYAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ,

– GÜLAL TARIM HAYVANCILIK ÜRÜNLERİ İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ.

 

EĞİRDİR’DE ÜYELERLE İSTİŞARE TOPLANTISI

Isparta Ticaret Borsası, bölgenin sorunlarını ve taleplerini dinlemek amacıyla üyeleriyle buluşma programını Eğirdir’de başlattı.

İlki Eğirdir ilçesinde gerçekleşen üyelerimiz ile istişare toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanı Hüdai Şahin, Meclis Başkan Yardımcıları Ali Ak ve Kadir Köklü, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Abdülkadir Kurucu ve Erhan Göçerli, Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Bayındır ve Sadettin Güneş, Genel Sekreter Veli Karaçay, Eğirdir ile Aksu bölgesinde faaliyet gösteren üyelerin katılımı ile gerçekleşti.

Toplantıda, üyelerin ihracatta yaşadıkları sorun ve talepleri dinleyen Isparta Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüdai Şahin, yaşanan sorunlar karşısında gerçekleştirilen faaliyetler ve bakanlık nezdinde yapılan girişimlerimiz hakkında bilgilendirmede bulundu.

Başkan Şahin, “Geçen yıl olduğu gibi bu yılda üyelerimizin sorun ve çözüm önerilerini dinlemek amacıyla toplanmış bulunmaktayız.” dedi.

Isparta Ticaret Borsası’nın yaptığı ve yapacağı faaliyetler hakkında bilgilendirmede bulunan Başkan Şahin, sözlerine şu şekilde devam etti: “Isparta Ticaret Borsası olarak ana hedeflerimizden bir tanesi ihracatın önünü açmak. Elma ihracatında yaşanan sıkıntılar hepimizin gündeminde. Yeni pazarlar bulmak için hedef ülke olarak gördüğümüz Mısır’a giderek yetkililerle görüşmeler yaptık. Yine ilgili Bakanlık nezdinde girişimlerde bulunduk ve lobicilik faaliyetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz fakat elmada sıkıntı sadece pazar bulmada değil. Sıkıntı maalesef en baştan geliyor. Soğuk hava depolarına konulmaması gereken vasıftaki elmalar sebebiyle kalitemiz düşüyor. Depolarımızda satılabilecek durumda olmayan yaklaşık 100 bin ton elma var. Bu durum kaliteli elmalarımızın pazarını daraltıyor. ”

Borsa tarafından düzenlenen istişare toplantısı, karşılıklı yapılan fikir alışverişin ardından son buldu.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.