logo

Isparta şehirlerarası otobüs terminali açıldı

Isparta Şehirlerarası Otobüs Terminali, düzenlenen törenle açıldı.

İstanbul yolu üzerinde Çünür Mahallesi’ne yapılan Şehirlerarası Otobüs Terminali açılış törenine Isparta Valisi Aydın Baruş, Isparta AK Parti Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Ali Ertuğrul, AK Parti İl Başkanı Furkan Cem Er, MHP İl Başkanı Ahmet Önder Topçu, İlçe, Belde Başkanları, ITSO Başkanı Metin Çelik, Borsa Başkanı Hüdai Şahin, belediye ve il genel meclis üyeleri, Baro Başkanı Ünsal Çankaya, işadamları ve davetliler katıldı.

Her gün 100 aracın uğurlandığı Isparta Otogar töreni sağanak yağış altında açıldı. Açılışın ardından dua edildi. Törende konuşan Ak Parti Belediye Meclisi Üyesi otogar esnafı Musa Macit, uzun yıllar hizmet veren otogarın yeni yerinde hizmet vermeye başlamasından duyduğu mutluluğu ifade etti.

Törende konuşan Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de “Bugün çok mutlu olduğumuz bir açılıştayız. Önceki otogar şehir içinde kaldı. Müteahhit bu hizmeti tamamladı. Burası kocaman bir alışveriş merkezi ve yaşam merkezi olarak tasarlanmış. O nedenle planda olan yer yatırıma açık. ITSO Mobilya Mağazaları için çalışma başlattı.” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Furkan Cem Er ise konuşmasında, “Bahar rüzgarı Ak Parti ile esmeye devam ediyor. Burası günde 100 Otobüs sefer yapacak, hayırlı olsun. Yarım kalan hiçbir iş olmayacak” dedi. Ak Parti Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz ise konuşmasında “Ben de büyük heyecan var. Cenabı Allah’a hamdolsun” dedi.

Törende son konuşmayı Isparta Valisi Aydın Baruş yaptı. Baruş konuşmasında, yeni otogarın hayırlı olmasını diledi ve otogarın önemine işaret etti. Konuşmaların ardından otogarın açılışı yapıldı.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.