• MODA YAPI
  • osman-köse-ak-parti-aday-adayı
  • osman-köse

logo

Isparta Şehir Hastanesi, başbakan tarafından açıldı

Başbakan Binali Yıldırım, anayasa referandumu için oy istemeye geldiği ilimizde aynı zamanda Isparta Şehir Hastanesi’nin açılış törenine katıldı.

Başbakan Yıldırım, Isparta Hükümet Meydanı’nda yaptığı konuşmada, Türkiye’de Ak Parti iktidarıyla çok şeyin değiştiğini belirterek, şunları söyledi:

“İşte değişimin ispatı burada Isparta Şehir Hastanesi. Bu Cumhurbaşkanımızın hayaliydi. Mersin’i, Yozgat’ı açtık, şimdi Isparta’yı açıyoruz. Daha sonra diğerleri gelecek. Her zaman söylüyorum, biz millete efendilik için gelmedik, millete hizmet etmek için geldik. İşte hizmetlerimiz, işte Isparta. Eskiden temeli atılır tabela çakılır, tabelanın üzerindeki yazılar paslanır, etrafta otlar yükselir, tabela da kaybolurdu. Bir şey yapılamazdı. Bolu Tüneli’ni düşünün. 17 yıl 12 hükümet 22 bakan gelmiş geçmiş değişen bir şey yok. Ama Ak Parti geldi, söz verdi, yaptı. Dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz.Osmangazi Köprüsü’nü açtık, İzmir’i, Bursa’yı, İstanbul’u komşu kapısı yapıyoruz. İşte Isparta’da bölünmüş yollar. Eskiden ne kadar bölünmüş yol vardı şimdi ne kadar var?”

755 yatak kapasiteli şehir hastanesi üzerine konuşmaya dahi gerek olmadığını söyleyen Başbakan Yıldırım, “Eser kendisi konuşuyor. Bizim konuşmamıza lüzum yok. 755 yatak. Şehir gibi şehir. Her şey var. Bir hastane değil, içinde 3 tane hastane var. Ayrı ayrı branşları var,her türlü poliklinik hizmetleri var. Yok, yok. Allah düşürmesin, hastalık vermesin. Ama hastalık geldiğinde de bu hastalığa da derman olacak çare olacak doktor lazım, hemşire lazım, sağlık personeli lazım. İşte bunların hepsi burada var. Otoparkıyla, tek ve çift kişilik odayla burada. Eskiden hastalar koridorların arasında, odalar da yan yana, arkalı önlü, hatırlıyorum bir hasta bir tane karyola da başlı kıçlı yatarlardı. O günlerden bugünlere geldik.” şeklinde konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım’ın hastanenin ambulans helikopterler için de uygun dizayn edildiğini anlattığı sırada Isparta Şehir Hastanesi’nin üzerinden ambulans helikopter havalandı. Başbakan Yıldırım, “İşte hızır gibi yetişti. Eskiden ambulans yoktu, şimdi ambulans helikopterler, ambulans uçaklar var. Bizim insanımız yurt dışında başına bir iş geldiğinde artık hemen gidiyoruz, uçakla alıp geliyoruz. Eskiden buraya gelen turistleri, o ülkenin yöneticileri uçaklarla götürürdü, biz de niye bizde bunlar yok derdik. Ama o zaman Ak Parti yoktu.” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.