• MODA YAPI

logo

19 Kasım 2022

İŞKUR’UN ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜ HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Isparta Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Desteği başvurularının başladığını duyurarak ilgilileri proje hazırlamaya davet etti.

İŞKUR’dan yapılan açıklamada, kendi işini kurmak isteyen Engelli Girişimcilere 90 bin TL, Eski Hükümlü Girişimcilere de 70 bin TL’ye kadar hibe desteği verileceği kaydedildi.

İŞKUR’un konuyla ilgili açıklaması şöyle: “Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan; engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere ilgili başvuru süreci başlamıştır. Konu ile ilgili (2023/1 Dönem) proje başvuru rehberi, kılavuzu ve formları Kurumumuz www.iskur.gov.tr adresinde yer alan duyurular bölümünde yayınlanmıştır.

Desteklenecek Projeler:

1- Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,

2- Eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,

3- Engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler,

4- Engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler,

5- Engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitimine yönelik projeler,

6- Korumalı işyeri desteğine yönelik projeler.

Kendi işini kurmak isteyen engelliler proje başvurularını,  9 Aralık 2022 tarihi saat 23:59’a kadar  e-Devlet üzerinden online (çevrimiçi) olarak, Eski Hükümlü Kendi işini Kurma Projeleri için Denetimli Serbestlik İl Müdürlükleri aracılığı ile diğer projeler için ise en geç 9 Aralık 2022 tarihi mesai saati sona erene kadar  Isparta Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne elden veya posta yoluyla iletmesi gerekmektedir.

Elden veya posta ile yapılacak engelli hibe desteği başvuruları kabul edilmeyecektir. Eski hükümlünün doğrudan kendisinin yapacağı başvurular dikkate alınmayacaktır.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.