• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

01 Aralık 2020

İşkur’dan engelli ve eski hükümlü proje çağrısı

ŞKUR tarafından verilen engelli ve eski hükümlelere yönelik proje desteği için başvuruların 18 Aralık’ta sona ereceği hatırlatılarak başvuru çağrısı yapıldı.

İşte o açıklama:

“Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan; engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek verilecektir.
Verilecek desteğin amacı, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına, engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonları, işe ve işyerine uyum projeleri, destek teknolojileri ve korumalı işyerleri projelerine yardımcı olmaktır. Konu ile ilgili (2021/1. Dönem) proje başvuru Rehberi Kurumumuz www.iskur.gov.tr adresinde duyurular bölümünde yayımlanacaktır.
Aşağıda yer alan Başvuru Rehberi ve Formuna göre hazırlanacak projeler kamu ve sosyal taraflardan temsilcilerden oluşan Komisyon değerlendirmesi sonrasında desteklenebilecektir.
Desteklenecek Projeler:
1- Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,
2- Eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,
3- Engellinin istihdamını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler,
4- Engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler,
5- Engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitim ve mesleki rehabilitasyona
yönelik projeler.
6- Ruhsal ve zihinsel engelli bireylerin istihdam edileceği Korumalı İşyeri Desteğine
yönelik projeler,
Proje sunacak tüzel kişiliklerin (kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, başta engellilere yönelik çalışma yapanlar olmak üzere sivil toplum kuruluşları, özel sektör işyerleri, üniversiteler vb.) ile kendi işini kurmak isteyen engelliler projelerini 18 Aralık 2020 tarihi mesai saati sona erene kadar Isparta Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüze bir (1) asıl ve bir (1) kopya olarak elden verilecek veya posta ile gönderilecektir. Ayrıca kendi işini kurmak isteyen eski hükümlülerin projelerini Adalet Bakanlığının ilgili birimleri aracılığı ile İl
Müdürlüğümüze üst yazı ekinde gönderilmesi gerekmektedir. Kamuoyuna önemle duyurulur.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.