• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

24 Ekim 2017

İŞKUR, Engelli İstihdamına Yönelik Desteklerini Sürdürüyor

Çalışma ve İş Kurumu Isparta İl Müdürlüğü, İŞKUR’un engelli istihdamına yönelik destekleriyle ilgili bir açıklama yaparak ilgili kurumları proje hazırlamaya davet etti.

Konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu ile işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek verilecektir.

Verilecek desteğin amacı, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmaktır. Konu ile ilgili (2018/1. Dönem) proje başvuru rehberi kurumumuz www.iskur.gov.tr adresinde duyurular bölümünde yayımlanmıştır.

Aşağıda yer alan başvuru rehberi ve formuna göre hazırlanacak projeler kamu ve sosyal taraflardan temsilcilerden oluşan komisyon değerlendirmesi sonrasında desteklenebilecektir.

Desteklenecek projeler:

1- Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,

2- Eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,

3- Engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler,

4- Engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler,

5- Engellilerin istihdam edilebilirliklerini arttırıcı mesleki eğitimine yönelik projeler,

6- Korumalı işyeri desteğine yönelik projeler.

Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları ile kendi işini kurmak isteyen engellilerin proje tekliflerini, 11 Aralık 2017 tarihi mesai bitimine kadar il müdürlüğümüze bir asıl ve bir kopya olarak elden vermesi veya posta ile göndermesi gerekmektedir.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.