• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

31 Mart 2018

İrfan Bakır, Bakan Yılmaz’a Bağkonak’taki okulu sordu

CHP Isparta Milletvekili, hemşehrimiz İrfan Bakır’ın yöre sorunlarıyla ilgili hassasiyeti ve yasama girişimleri Bağkonak Köyümüzdeki okul sorunuyla sürüyor.

CHP Milletvekili Bakır, bu kez de Bağkonak’taki okulun kapalı olması nedeniyle çocukların taşımalı eğitimle Kuyucak’a taşınması uygulamasının ne zaman sona ereceği ve Bağkonak’taki okulun eğitime açılıp açılmayacağını sordu.

Bağkonak ADD Başkanı İsmail Başoda tarafından gündeme getirilen sorunla ilgili olarak İrfan Bakır’ın Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a yönelttiği soru önergesinin tamamı şöyle:

“Isparta ili Yalvaç ilçesi Bağkonak köyüne bağlı İlköğretim Okulu 1993 yılında eğitim öğretime açılmıştır. 16 dersliğin bulunduğu okulda kantin, spor odası, harita odası, giyinme odası ve bir de laboratuvar bulunmaktadır. Ayrıca futbol, basketbol ve voleybol sahaları da mevcuttur. Okul duvarları 1 m. yüksekliğinde ve muntazam durumdadır. 2013 yılında eğitim öğretime kapatılan okulun 50 öğrencisi taşımalı sistemle komşu köy okullarına gitmek zorunda kalmaktadırlar. Sorularım şu şekildedir:

1- Fiziki şartlarının bu kadar iyi durumda olduğu Bağkonak İlköğretim Okulunda eğitim öğretimin sonlandırılmasının gerekçesi nedir? Okulun kapatılma gerekçesine ilişkin düzenlenen resmi bir rapor bulunmakta mıdır?

2- Taşımalı sistemin riskleri ortadayken ve yeterli öğrenci mevcudu varken neden bunca yıldır okul atıl durumda bırakılmıştır?

3- Köy halkının okulun açılmasına ilişkin girişimlerinden haberdar mısınız?

4- Şayet okulun tekrar eğitim öğretime açılması planlarınız içerisindeyse bunun ne kadar sürede gerçekleşmesini öngörüyorsunuz?

5- Isparta’nın diğer ilçelerinde de eğitim öğretime kapatılan başka okullar var mıdır?”

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.