logo

03 Ekim 2023

İmam Hatiplilerden coşkulu Mevlid-i Nebi kutlaması

Yalvaç Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulundan coşkulu bir Mevlid-i Nebi kutlaması gerçekleştirdi.

Yalvaç Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) doğumunun 1452 yıl dönümünü, Mevlid-i Nebi haftasında coşkulu bir programla kutlandı. Yalvaç İmam Hatip Ortaokulu’nun da katkıda bulunduğu program Fen Lisesi toplantı salonunda gerçekleşleştirildi.

Programa Belediye Başkanı H.Hilmi TÜTÜNCÜ, Yalvaç Başsavcısı Murat KARA, Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Furkan UYSAL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet EROL, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Yalvaç Müftüsü Muhammed Yusuf YAŞAR, hayırsever İşadamı Mustafa BÜYÜKKUTLU, Ak Parti İlçe Başkanı Gencer KONDAL olmak üzere diğer protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı programda duygu dolu anlar yaşandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ile başlayan program, Kuran-ı Kerim tilaveti, günün anlamını belirten konuşmalar, ilahiler, slayt gösterisi, 40 hadis oratoryosu ile devam edip hatim dua ile sona erdi.

Programın sonunda ise en büyük sürpriz Mustafa BÜYÜKKUTLU tarafından açıklandı. Hayırsever İş Adamı Mustafa BÜYÜKKUTLU yaptığı konuşmasında 16 derslikli Yalvaç Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin 16 Ekim 2023 tarihinde temelini atılacağını duyurması ve bütün Yalvaçlılar’ı temel atma törenine davet etmesi büyük sevinç ve heyecanla karşılandı. Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet Erol’un çiçek takdimiyle duygu dolu anlar yaşandı.

Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet EROL, programı hazırlayan Yalvaç Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu idareci, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti ve program sona erdi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.