• MODA YAPI

logo

15 Şubat 2021

İmam Hatip Lisemiz için verilen sözler ne oldu?

İlçemizin önemli eğitim kurumlarından Yalvaç İmam Hatip Lisemizin, depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle boşaltılan binası adeta kaderine terk edilirken, yeni okul binası yapımı için verilen sözler de ne yazık ki karşılıksız çıktı.

1975 yılında Yalvaç Merkez Kur’an Kursu’na ait binada eğitim ve öğretime başlayan, ardından Yalvaç İmam-Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin öncülüğünde halkımızın desteğiyle 2 Mayıs 1978 yılında temeli atılarak 4 Nisan 1979 tarihinde tamamlanan 8 derslikli binasında 9 yıl boyunca faaliyet gösteren okul, 1991 yılında yapılan bölümle birlikte yıllar boyunca ilçemizin çocuklarına hizmet vermişti.

Birkaç yıl önce depreme dayanıksız olduğu için boşaltılan bina yerine, ortaokul kısmı eski İrşadiye Yurdu’nda, lise kısmı Mesleki Eğitim Merkezi’nde eğitime devam eden imam hatip okulumuzun arazi sorunu belediye ve hayırseverlerin desteğiyle çözüme kavuşturulurken, yapımı için söz verilen İmam Hatip Kampüsü konusunda tek bir adım dahi atılamadı.

Vatandaşlar, Ak Partili milletvekillerine İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi için verilen sözleri hatırlatarak, “Çocuklarımızın fiziki şartları yetersiz binalarda eğitim görmelerine vekillerimizin gönlü ne kadar razıdır bilemiyoruz. Hemen yapılacak denilen binalar neden yapılmıyor? Yalvaçlı olarak biz gerekirse okulumuzu yaparız. Ya verilen sözleri tutsunlar ya da yapmayacaklarsa söyle sinler biz gerekeni yapalım.” diyerek sitemlerini ilettiler.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.