• osman-köse

logo

25 Ocak 2023

İktidar çok övündüğü sağlıkta vatandaşa zulmediyor

Kur güncellemesi yapıldı. Fiyatlar zamlandı ancak ilaç sıkıntısı sürüyor. Vatandaş eczane eczane geziyor ama ne aradığı ilacı ne de muadilini bulabiliyor. Bu durumun Türkiye’de derin bir yara açtığını söyleyen İyi Parti İl Başkanı Hasan Büyükçam, iktidarın çok övündüğü sağlıkta vatandaşa zulmettiğini söyledi.

Kur güncellemesi çare olmadı. Eczanelerde hala bir çok ilaç yok. Vatandaş aradığı ilacı ya da muadilini bulmak için eczane eczane geziyor. Ancak buladığı ilacı bulmakta güçlük çekiyor. Yaşananlara İyi Parti İl Başkanı Hasan Büyükçam tepki gösterdi. Eczanelerin içerisinde bulunduğu mali tablo ile vatandaşın ilaca ulaşamamasının Türkiye’de derin bir yara açtığını belirten İyi Parti İl Başkanı Hasan Büyükçam, “Bizim sağlık politikalarımızın defalarca dile getirdiği, maalesef ülkemizde artık kanayan yara haline gelen eczanelerimizin durumları ve eczanelerimizde artık bulunamayan ilaç konuları gerçekten vatandaşımızda derin yaralar açmakta. Çünkü en küçük bir rahatsızlıktan, en büyük rahatsızlığa kadar devletinin ona sahip çıkmadığını düşünüyor, iktidarının ona sahip çıkmadığını düşünüyor. Bir ilaç bulmak için Isparta genelindeki bütün eczaneleri dolanıyor. Bir antibiyotik bulabilmek için biliyorsunuz antibiyotiğin devamlılığı var. 3-5- 8- 10 neyse bir tanesini bir eczaneden tamamlıyor. 7 tanesini 10 tanesini diğer eczanelerden tamamlamaya kalkıyor. Bu da eczanelerin elinde eğer geçmişten kalan var ise ce bunu bulamıyor. Yani övündükleri sağlık hizmeti bugün anlamıyla görünüyor ki vatandaşa yansıyan bir durumu yok. Çünkü sağlık hizmetinden ilaçsız tedavi olabilmesi mümkün değil.” dedi.

İktidarın sağlıkta vatandaşa zulmettiğini ileri süren İyi Parti İl Başkanı Büyükçam, “Siz iktidar olarak bunun önlemini almadığımız gibi vatandaşa zulüm ediyorsunuz. Vatandaşa eczane, eczane dolanıyor ve ilacını bulamıyor. Şimdi önümüzdeki günlerde eğer buna bir an evvel tedbir alınmazsa doğacak sonuçları söyleyelim. Gerçekten ülkemizde salgın hastalıklar daha fazla ulaşacak. İnsanların tedavi süreçleri uzayacak. Belki de çok küçük hastalıkların bile ölümle sonuçlanacağı bir şekil alacak. O yüzden buradan iktidar mensuplarına bir kez daha sesleniyoruz. Gelin vatandaşa bu zulmü yapmayın, gereği neyse onu yapın. Bunun gereği de şudur, ilaç fiyatlarının dolar, euro üzerinden biliyorsunuz kurlarının artırılmasından dolayı temin edilemediğini, gerek iktidar sahipleri gerek eczacılar dile getirmektedirler. Biz işimizin olacağına bakalım. Vatandaşa nasıl hizmet verileceğine bakalım. Bu sizin belirlediğiniz para politikasıyla olabilecek bir durum olmadığını daha ne kadar göreceksiniz, görebileceksiniz. Yani bu ısrarcı tutumunuz devam ederse ülkemizde bakın küçük küçük çocuklar, yaşlı insanlar, orta yaşlı fark etmez. Fakat insanlar çocuğuna en küçük antibiyotiği, en küçük öksürük şurubunu bulamıyor duruma geldiyse bu ülkede yıl 2023 burda bi elinizi başınızın altına koyup düşünmemiz lazım. Bu halka bu zulüm yapılmaz. Bir an evvel tekrar seslenelim, iktidar sahiplerine gereği neyse onu yapın. Vatandaşımızı sağlık hizmetlerinden mahrum bırakmayın.” diye konuştu. (Kaynak: bomba32.com)

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.