• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

01 Haziran 2019

İki yüksekokulumuz Isparta merkezine mi taşınacak?

İlçemizde uzun süredir öğrenci sayısının azalması ve bölümlerin kapanmasıyla gündeme gelen üniversite birimleriyle ilgili şok bir iddia ortalığı karıştırdı.

Alınan duyumlara göre, ilçemizde faaliyet gösteren Yalvaç Meslek Yüksekokulu ve Yalvaç Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun bulunduğu ana binanın depreme dayanıksız olduğu yolunda rapor bulunduğu, bu rapor gereğince binanın güçlendirilmesi ya da yıkılıp yeniden yakılması gerektiği öğrenildi.

Bu rapor nedeniyle önümüzdeki günlerde boşaltılması gerektiği iddia edilen iki okulumuzun ilçe merkezinde taşınacağı okul binası bulunamaması halinde Isparta’ya çekilebilmesinin de ihtimaller arasında olduğu kaydedildi.

Geçtiğimiz hafta ilçemize gelen ISUBÜ Rektörü Prof.Dr. İbrahim Diler’in konuyla ilgili olarak Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz’ı ziyaret ederek Nene Hatun Anadolu Meslek Lisesi binasını istediği öne sürüldü. Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz’ın Rektör Diler’in bu isteğine, Yalvaç’ta milli eğitime bağlı okullarda uygun bir yer bulunmadığı gerekçesiyle olumlu yanıt veremediği, alternatif olarak eski doğumevi ve hastane binasının düşünülebileceğini önerdiği iddia edildi.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Prof.Dr. İbrahim Diler’in konuyu Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel’e de açarak çözüm için destek istediği kaydedildi.

Şu an için henüz herhangi bir resmi gelişme ve açıklama gerçekleşmezken; Yalvaç’ta iki meslek yüksekokulun bina bulunamaması nedeniyle Isparta merkeze taşınacağı yönünde dedikodular oldukça popüler oldu. Her iki okul için uygun bina arayışının sürdüğü kaydedilirken, bina bulunamaması durumunda okulların Isparta’ya taşınmasının da seçenekler arasında olabileceği ileri sürüldü.

Konuyla ilgili olarak önümüzdeki günlerde yeni gelişmelerin olabileceği belirtilirken, vatandaşlar konuyla ilgili net bir açıklama yapılmasını beklediklerini ifade ettiler.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.