• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

16 Nisan 2019

İGM Başkanı Keskin: Bu makamların hakkını vermeliyiz

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde belirlenen Isparta İl Genel Meclisi, ilk toplantısını dün yaptı. 2019-2024 yılları arasında görev yapacak İl Genel Meclisi 34 üye ile toplandı.

İl Genel Meclisi’nin yeni dönemdeki başkanlığına uzun yıllar Ak Parti’de başkan yardımcılığı görevini yürüten, Mali Müşavir Serkan Keskin seçildi.

İl Özel İdaresi’nde saat 14.00’te başlayan 24. dönemin ilk toplantısına en yaşlı üye sıfatı ile geçici olarak Mustafa Artan başkanlık ederken geçici divan katipliklerini ise Yaşar Ünlü ve Kadir Elbengili yaptı. Geçici Başkan Mustafa Artan, 24. dönemin hayırlı-uğurlu olması dileği ile toplantıyı açtı. Isparta’ya yapılacak yatırımlarda İl Özel İdaresi’nin yatırımlarını en doğru şekilde yönlendirmenin önemine dikkat çekti ve İl Genel Meclisi’ne bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğini belirtti.

Toplantıda daha sonra iki yıl süre Isparta İl Genel Meclisi’nin başkan ve başkan vekillerinin seçimi yapıldı. Ak Parti gurubu Serkan Keskin’i aday gösterirken MHP, CHP ve İYİ Parti aday göstermedi. Gizli oylama ile yapılan seçimde Ak Parti’li üye Serkan Keskin, 34 üyenin 32’sinin oyuyla Isparta İl Genel Meclisi Başkanlığı’na getirildi. Başkan vekilliklerine ise Yaşar Ünlü ve Selahattin Yaman seçildiler.

Yeni İGM Başkanı Serkan Keskin seçimin ardından yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Öncelikle 31 Mart seçimlerinin ülkemize, ilimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Ispartalı hemşehrilerimizin takdiri ile bu göreve geldik. 24. dönemin ilk toplantısını gerçekleştiriyoruz, sizlerin desteği ile başkan seçilmiş bulunmaktayım, siz değerli meclis üyelerimize de teşekkür ediyorum. Milletin sandığa yansıyan iradesiyle oluşan, demokrasiyi siyasal katılımla temsil eden, bu meclise seçilen tüm arkadaşlarımı ayrı ayrı tebrik ediyor, yeni dönemdeki çalışmalarında başarılar diliyorum . İl Genel Meclisi’nde bugüne kadar başarılı çalışmalar yapan, kurumsallaşmasında emeği geçen tüm il genel meclisi başkanlarımıza ve il genel meclisi üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. İster seçilmiş olalım, ister atanmış olalım, bu koltukların hakkını vermeliyiz. Bu makamlar bizlerin egolarını tatmin etmek için bize verilen yerler değildir. Halka hizmetin hakka hizmet olduğu anlayışını bundan sonrada sürdüreceğiz. Yeni dönemde ekip ruhu ile birlik ve beraberlik içerisinde, halkımıza, ilimize, ilçelerimize, köylerimize hizmet ederken hakkaniyet içinde, istişareyle görev yapmaya gayret edeceğiz. Değerli meclis üyeleri, göstermiş olduğunuz güven ve teveccühe teşekkür eder, hepinize saygılar sunarım” dedi.

Bu arada 31 Mart 2019 tarihinde yapılan seçimler neticesinde, Ak Parti’den 26, MHP’den 5, İYİ Parti’den 2 ve CHP’den 1 olmak üzere toplam 34 kişiden oluşan Isparta 24. Dönem İl Genel Meclisi üyeleri ve partilere dağılımı ise şöyle:

ISPARTA MERKEZ: Serkan Keskin, Şerife Sevim Köse, Yaşar Ünlü, Mükerrem Çetinkaya (Ak Parti). Kerem Korhan Araz, Mustafa Artan (MHP). Sinan Aydın (İYİ Parti)
AKSU: Mehmet Kaya, Hakkı Kaya (Ak Parti)
ATABEY: Hasan Hüseyin Akbulut, Nuri Ahmet Uygun (Ak Parti)
EĞİRDİR: Sezgin Özdoğancı, Süleyman Sarpdağ, Eyüp Doğan (Ak Parti)
GELENDOST: Kazım Şenyurt, Hüseyin Tula (Ak Parti)
GÖNEN: Volkan Konaç, Hüseyin Yalçınkaya (Ak Parti)
KEÇİBORLU: İbrahim Ağras, Salih Kocagöz (Ak Parti)
ULUBORLU: Mehmet Dursun (Ak Parti) İbrahim Gürler (İYİ Parti)
SENİRKENT: Ayhan Umutlu (Ak Parti), Mehmet Fidan (MHP)
SÜTÇÜLER: Faik Çırak, Mustafa Erener (Ak Parti)
Ş. KARAAĞAÇ: Selçuk Gökmen, Selahattin Yaman (Ak Parti), Adil Akbulut (MHP)
YALVAÇ: Ahmet Sektioğlu, Kadir Elbengili (Ak Parti) Salih Başar (MHP)
Y. BADEMLİ: Nazmi Macit (Ak Parti), Selami Öztaş (CHP) .

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.