• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

26 Mayıs 2019

Huzurevi neden bir türlü açılmıyor?

İlçemiz ve çevresinde büyük bir ihtiyacı karşılayacak olan Yaşlı Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin verilen bir sürü söze rağmen halen daha hizmete açılmaması, “Yalvaç cezalandırılıyor mu?” sorularının sorulmasına neden oluyor.

Hizmet binası, hayırsever işadamı hemşehrimiz Mustafa Büyükkutlu’nın kurduğu ve başkanlığını yürüttüğü Büyükkutlu Sağlık, Eğitim Yardım ve Sosyal Dayanışma Vakfı tarafından yaptırılarak devlete bağışlanan Yaşlı Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, hiç bir eksiği olmamasına karşın, personel ataması yapılamadığı için bir türlü hizmete giremiyor.

Yerel seçimler öncesinde de açılacağı yönünde Ak Partili milletvekilleri tarafından sözler verilen huzurevinin açılmaması, ihtiyaç sahibi insanlarımızın mağdur olmasına neden olurken, hayırseverle protokol yapan bakanlığın da işi ağırdan alması eleştirilere neden oluyor.

28 Ekim 2016 tarihinde temeli atılan ve hayırsever vakıf tarafından tamamlanarak teslim edilen huzurevinin müştemilatı da tamamlanarak aşağı yukarı hizmete hazır hale getirilmişti.

Gerekli personel atamasının yapılamaması nedeniyle açılamayan huzurevinde 4 süit, 12 tek oda olmak üzere 26 oda bulunduğu, 5 katlı binada 62 kişinin barınabileceği ifade ediliyor.

Vatandaşlar, huzurevinin bir an önce açılması için ilgili ve yetkilileri göreve davet ediyor.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.