• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Hemşehrimiz Yılmaz’dan Yalvaç soy çalışması

Hemşehrimiz Prof.Dr. Sait Yılmaz, son akademik çalışmasında ilçemiz Yalvaç’ın soy geçmişini işledi. Esenyurt Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı olan Prof.Dr. Sait Yılmaz, “Soy-sop nasıl araştırılır? Hamit Sancağı; Isparta-Yalvaç Örneği” başlıklı çalışmasında, Yalvaç’ın soy geçmişine yönelik detaylı bir inceleme okuyucuların istifadesine sunuldu. Çalışmayı gazetemizde ve sitemizde verilen linkten okuyabilirsiniz.

 

PROF.DR. SAİT YILMAZ KİMDİR?

Prof.Dr.Yılmaz, 1961 yılında İzmit’te doğdu. Kabataş Erkek Lisesi’nde okuduktan sonra babasının tayini nedeni ile liseyi memleketi olan Yalvaç’ta bitirdi. 1982 yılında Kara Harp Okulu’ndan Piyade Teğmeni olarak mezun oldu.  1984’te Eğridir Komando Okulu’nu bitirdi, Bolu ve Hakkâri’de Komando Bölük Komutanlığı yaptı. 1988 yılında ABD-Virginia’da Havadan İkmal Kursu’nu tamamladı. 1991’de Kara Harp Akademisi’ni bitirdi.

BOSNA-HERSEK’de 1994 yılında BM UNPROFOR Türk Barış Gücü’nde Harekat Subayı ve 1996 yılında Saraybosna’da NATO-SFOR’da Sivil-Asker İşbirliği Uzmanı olarak görev yaptı. 1997 yılında İTALYA-Roma’da NATO Savunma Koleji eğitimini tamamladı.

1998-2001 yılları arasında NATO (SHAPE) Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanlığı Karargahı BELÇİKA-Mons’da Kriz Yönetim Uzmanlığı görevi yaptı ve bu süre zarfında ALMANYA/Oberammergau’daki NATO Okulu’nda Kriz Yönetim Kursu Direktörü olarak “NATO’da Kriz Yönetimi” konferansları verdi.

1998-2000 yılları arasında ABD-Oklahoma Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Avrupa Programı’nda MA Eğitimi’ni tamamladı. 2000-2005 yılları arasında ise Gazi Üniversitesi İİBF Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Doktora Eğitimi yaptı.

2006 yılında Silahlı Kuvvetlerden kendi isteği ile emekli olmayı müteakip Yrd.Doç.Dr. olarak Beykent Üniversitesi’nde  Öğretim Üyesi kadrosuna atandı. 2011-2014 yılları arasında İstanbul Aydın Üniversitesi Ulusal Güvenlik ve Stratejik Araştırmalar Merkezi (USAM) Müdürü olan Sait YILMAZ, 2012 yılında Doçent oldu. Halen Esenyurt Üniversitesi öğretim üyesi olan YILMAZ, aynı zamanda İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanlığı görevini yürütüyor.

Prof.Dr. Sait YILMAZ’ın güvenlik, savunma ve istihbarat konularında yayımlanmış çeşitli kitap ve makaleleri bulunmaktadır.

Yılmaz’ın bu güzel ve önemli çalışmasını aşağıdaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz:

Soy-sop_arastirmasi_nasil_yapilir_Hamit

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.