• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

02 Eylül 2017

Hemşehrimiz Cumhur Z. KURT’tan Örnek Davranış…

Ülkemize Suudi Arabistan, Nijerya, Bangladeş, Afrika ve bir çok ülkeden okumak için gelen ve Isparta Kredi Yurtlar Kurumu’nda (KYK) kalan öğrenciler Kurban Bayramı’nı mutlu geçirdiler.

Burada kimsesi olmayan ve ülkelerinden uzakta olan öğrencilere KYK İl Müdürü hemşehrimiz Cumhur Ziya Kurt, çifte bayram yaşattı. Müdür Kurt, öğrencilerle birlikte bayram namazını kılarak onlarla kahvaltı yaptı. Kahvaltının ardından hayırseverler tarafından bağışlanan kurban, kesildi.

KYK İl Müdürü Cumhur Ziya Kurt, Kurban Bayramında ülkesine gidemeyen öğrencilerle beraber olduklarını belirterek, “Bayramın ilk günü namazımızı kılıp ve kahvaltımızı ettik. Ispartalı hayırseverler tarafından bağışlanan kurbanları öğrencilerimize ikram edeceğiz. Dünyada çok yerde felaket yaşanıyor. Felaket, zulüm ve işkence görülüyor. Bütün olumsuzlukları öteleyebilmek için dostluk kardeşlik duygularımızı güçlendirmemiz ve perçinlememiz gerekiyor. Müslüman kardeşlerimizle birlikteliğimiz ve beraberliğimiz en iyi seviyede olup bizler başta ülkemiz insanlarına bu kardeşlerimiz karşısında iyi temsil etmişizdir. Ben kardeşlerimizin bayramını kutlarken, her birinin ailesine selamlarımı iletiyorum. Bu dayanışma, birlik ve beraberlik inşallah bütün dünya alemi için de gerçekleşir. Tüm müslüman aleminin bayramını kutlarım” dedi.

Bangladeş, Afrika ve Nijeryalı öğrenciler de “Burası bizim evimiz gibi, bizlere her türlü olanak sağlanıyor. Bayramımızda da yalnız olmadığımızı gördük. Müdürümüze ve ekibine sonsuz teşekkürler” diye konuştular.

isparta-kyk2

isparta-kyk3

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.