• MODA YAPI

logo

KIBRISLI BAKAN ATUN, ERDOĞAN’LA BULUŞTU

Kıbrıs Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Kazakistan’da yapılan İslam İşbirliği Teşkilatı Bilim ve Teknoloji Zirvesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk heyetiyle biraraya geldi.

İslam İşbirliği Teşkilatı Bilim ve Teknoloji Zirvesi açılış oturumuna katılan Bakan Atun, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Cumhuriyeti heyeti ile temaslar gerçekleştirdi.

 

SUNAT ATUN Kimdir?

Sunat Atun 1973 yılında Mağusa’da doğdu.
Lise eğitimini tamamladıktan sonra 1995 yılında, İngiltere’de University of Leicester Sosyal Bilimler Fakültesi BA Economics bölümünden mezun oldu.
1996 yılında Fransa’da bulunan L’Universite de Nantes Üniversitesi’nde “Logistics Management (Eurpoean)” ve 1997 yılında ise University of Plymouth’danMSc.“Shipping Management” master programlarından mezun oldu.
Armatörlük – Denizcilik Şirketi olan A&S ATUN Ltd.’de yöneticilik yaptı.
2005 yılında Ticaret Odası Meclis üyeliği, 2006-2009 yılları arasında Genç İşadamları Derneği Başkanı ve 2007 yılında Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Genel Başkan yardımcılığı görevlerini yürüttü.
19 Nisan 2009 Erken Genel Seçimlerinde Ulusal Birlik Partisi’nden Gazimağusa Milletvekili olarak seçildi.
4 Mayıs 2009 tarihinde kurulan Eroğlu Hükümetinde Ekonomi ve Enerji Bakanı olarak görev aldı.
27 Mayıs 2010 tarihinde kurulan İrsen Küçük Hükümeti’nde de 13 Haziran 2013 tarihine kadar bu görevi yürüttü.
24 Mayıs 2013 tarihinde ise UBP Gazimağusa İlçe Başkanlığı görevine getirildi.
28 Temmuz 2013 erken genel seçimlerinde yeniden Ulusal Birlik Partisi’nden Gazimağusa Milletvekili seçildi. 8 Ekim 2013 tarihinde yapılan Seçim ile UBP Genel Sekreterliği görevine getirildi.
Sunat Atun’un babası Yakın Doğu Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi’nde Öğretim Üyesi olan Prof.Dr. Ata Atun, üvey annesi ise aslen ilçemize bağlı Müderris Mahallesi’nden Erkek sülalesinden olan ve halen Kıbrıs’ta gazetecilik yapan Yurdagül Atun.
Hemşehrimiz gibi gördüğümüz, değerli ve genç bakan Atun’u kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
sunat1
sunat2
sunat3

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.