• MODA YAPI

logo

29 Nisan 2022

Hayvancılık fuarı 12 Mayıs’ta Burdur’da başlıyor

GL Platform Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen Teke Yöresi 7. Canlı Hayvan, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı, 12-15 Mayıs tarihleri arasında Burdur Kapalı Pazar Yeri’nde düzenlenecek.

Tarımdaki son yeniliklerin ve teknolojik gelişmelerin sergileneceği fuarda, büyük ve küçükbaş hayvanlar, çiftlik ekipmanları, genetik alanındaki son yenilikler, yem sektöründeki gelişmeler görücüye çıkacak. Ziyaretçiler yeni çiftlik ekipmanlarını ve sektördeki son yenilikleri inceleme imkanı bulurken, verilen siparişler de üreticiyi sevindirecek. Hem sektör temsilcileri ve hem de üreticiler fuardan memnun ayrılacak. Ayrıca fuar, Burdur ekonomisine de can suyu olacak. Dört gün boyunca konaklama, ulaşım ve gıda sektörü başta olmak üzere şehrin tüm dinamiklerine fayda sağlanacak.

GÜZELLER PODYUMDA
Fuarın ilk günü ise kadın çiftçilere sahne olacak. Burdur İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi Yarışması düzenlenecek. İkinci güne ise pandemi nedeniyle ara verilen güzellik yarışmaları damga vuracak. Burdur İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından Honamlı Teke Güzellik Yarışması ve Koç Güzellik Yarışması ile bölgenin en iyi teke ve koçları podyumu sallayacak.

GL Platform Genel Müdürü Gül Ceylan, fuarda üretici ve çiftçilerle sorunlarla başa çıkabilme yollarının paylaşılacağını, hayvan yetiştiricilerine, tarım teknolojileri üreticilerine, sektörün firmalarına varlıklarını kamuoyuna duyurma imkanı sağlanarak prestijlerini artıracak ve yeni pazarlar yaratılacağını vurguladı. Fuarın ‘ekonomiye can vermek’ demek olduğunun altını çizen Ceylan “Fuarlar hem şehir hem de ülke için yenilik, sinerji, kültürel etkileşim ve kalkınma anlamına gelir. Bu doğrultuda biz Burdur’un her zamanki gibi fuarına sahip çıkacağına inanıyoruz. Biz de onların bu güvenlerini karşılıksız bırakmayacağız” diye konuştu.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.