• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

22 Temmuz 2020

Hayvan Pazarlarında Denetimler Arttırıldı

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Isparta Merkez ve ilçelerinde bulunan hayvan pazarlarında denetimlerin arttırıldığı bildirildi.

Konuya ilişkin Isparta İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Isparta il merkezinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü, ilçelerde ise İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri’nde görevli personel tarafından hayvan pazarlarında sık sık denetimler yapıldığı belirtildi.

Yapılan denetimlerde halkın sağlıklı ve güvenilir et tüketiminin sağlanması adına, satışı yapılan hayvanlarında sağlık kontrolü ve taramaların yapıldığı, pazara gelen vatandaşların ve satıcıların sosyal mesafeye kurallarına uymaları konusu ile dezenfeksiyon ve maske kullanmaları konusunda sürekli uyarılarda bulunulduğu ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, kulak küpesi ve pasaportu olmayan hayvanların hayvan pazarlarına alınmaması ve il dışından gelen hayvanların mutlaka veteriner sağlık raporu olması gerektiği, vatandaşlarımızın bu konuda da dikkatli davranmalarının büyük önem taşıdığı hatırlatıldı.

Kurban Bayramı dolayısıyla canlı hayvan nakli yapan araçlarda da yol denetimleri yapılarak, canlı hayvan taşıma belgesi olmayan, küpesiz ve pasaportsuz hayvan taşıyan hayvan sahiplerine idari para cezası uygulandığı, üreticilerimizin mağdur olmamaları adına İl – İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinden gerekli izinlerini mutlaka almaları ve pasaportları ile birlikte diğer belgelerinin de mutlaka yanlarında olması gerektiği belirtildi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.