• MODA YAPI

logo

20 Şubat 2018

HAYRİ UYAR’DAN DOKTOR MÜJDESİ

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Hayri Uyar, vatandaşımızın bir süredir sıkıntı duyduğu iki önemli branşta atama müjdesi verdi.

Uyar’ın verdiği bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı 79. Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası için belirlenen münhal kadrolarda Yalvaç Devlet Hastanesi’ne 3 doktor kadrosu verildiğini kaydetti. Uyar, kadroların birinin çok ihtiyaç duyulan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, ikincisinin Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı olduğunu, üçüncü kadronun da prastisyen hekim için açıldığını belirtti.

Kura çekiminin 28 Şubat’ta yapılacağını belirten Uyar, “İnşallah Mart ayında çok ihtiyaç duyulan bu iki alanda uzman doktorlarımız göreve başlayacaktır. Zorunlu hizmet kapsamına iki kontenjan aldırdığımız için bu branşlarda doktor gelmemesi gibi bir durum olmayacak. İnşallah uzun süre Yalvaç’ta hizmet verecek doktor arkadaşlarımız göreve gelir ve halkımızın ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olurlar. Parti olarak en çok övündüğümüz alan sağlık alanımız. Yalvaç’ta da sağlıkta hizmet kalitesinin daha yukarıya çıkarılması için her türlü desteği vermeye gayret ediyoruz. Ek binanın yapımına inşallah bu yıl içinde başlanacak. Bunun yanında doktor kadromuzun her zaman dolu olması için her türlü girişimde bulunuyoruz. Takdir edersiniz ki, bakanlık bir sistem içinde çalışıyor ve her istediğimizi hemen yapmak mümkün olmuyor. Sağolsunlar hastane yönetimimiz bizi bilgilendiriyor, biz de başta sayın vekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç olmak üzere gerekli girişimleri yaparak, isteklerin karşılanması için çalışıyoruz. İnşallah bu şekilde daha iyi işler yapılmasına vesile olmak amacındayız.” dedi.

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.