logo

05 Ekim 2023

HAYIRDIR, SENEYE SEÇİM Mİ VAR YOKSA?

Yalvaç Belediye Meclisi, 2024 yılında belediye hizmetleri için %10 fiyat artışı kararı aldı…

Yalvaç Belediye Meclisi’nin Ekim ayı olağan toplantısı 3 Ekim 2023 Salı günü gerçekleştirildi ve 2024 yılı belediye hizmetleri için ortalama %10 civarında fiyat artışı yapılması kararlaştırıldı.

Yalvaç Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda salı günü saat 18.00’te Ak Partili Mustafa Şafak dışındaki üyelerin tamamının katılımıyla toplanan Yalvaç Belediye Meclisi, toplam sekiz gündem maddesini görüştü.

Meclis toplantısında ilk olarak 5 Eylül 2023 tarihli toplantı tutanakları ve kararları okundu ve mevcudun oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantı gündeminin ikinci maddesinde, Yalvaç Belediyesi’nin 2024 mali yılında uygulayacağı gelir tarifesi görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda belediye tarafından verilen hizmetlerin fiyatlarında ortalama %10 civarında artış yapılması teklifi tüm meclis üyelerinin olumlu oyuyla kabul edildi.

Ülkede yaşanan büyük ekonomik kriz, yüksek enflasyon ve artan maliyetlere karşın, belediyenin 2024 yılı için %10’luk bir artış kararı alması, 2024 Mart ayı sonunda yapılacak belediye seçimlerine bağlandı. Daha önce alınan zam kararlarında mevzuat, Sayıştay, müfettiş gibi mazeretler öne süren belediye yönetiminin %10’luk zam kararı manidar bulunmasına karşın vatandaşa ek bir yük binmemesi adına olumlu karşılandı.

Gündemin üçüncü maddesinde, Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hizmet binalarındaki deprem güçlendirme çalışması nedeniyle belediyece tahsisi yapılan yerin tahsis süresinin uzatılması talebinin görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edildi.

Dördüncü maddede, Leblebiciler Mahallesi 1043 Ada,2 Parsel’de bulunan taşınmazdaki belediye hissesinin durumu görüşüldü. Belediyeye ait 127 metrekare, şahsa ait 57 metrekare arsanın metrekare değerinin 8 bin TL olarak belediye encümenine sunulması, MHP’li üye Yavuz Öztaş’ın red oyuna karşın, oy çokluğuyla kabul edildi.

Beşinci maddede, Yalvaç ilçe imar planı notlarının onanmasının görüşüldü. Şarj istasyonu yapılacak alanların işlenmesi hususu mevcudun oy birliğiyle kabul edildi.

Isparta İdare Mahkemesinin 2021/1261 Esas ve 2021/1389 Kararı gereği imar planı değişikliğinin onanmasının görüşüldüğü altıncı maddede, 5 çekimser oya karşın, oy çokluğuyla kabul edildi.

Yedinci maddede, Kaş Yukarı Mahallesi 121 Ada, 1,3 ve 4 parsellerin bulunduğu yerdeki parkın tefrişatının yapılması konu görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edildi.

Son maddede 2023 yılı Kasım ayı Meclis toplantısının 7 Kasım Salı günü saat 18.00’de yapılması oy birliğiyle kabul edildi ve toplantı sona erdi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.