• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

12 Şubat 2018

Hastanemiz Diyabet Okulu ilk mezunlarını verdi

Yalvaç Devlet Hastanesi tarafından uygulama sokulan Diyabet Okulu, ilk mezunlarını geçtiğimiz hafta verdi.

Alınan bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen “Türkiye Diyabet Önleme ve Kontrol Programı” kapsamında diyabetli hasta eğitimlerinin Diyabet Okulu adı altında standardize edilmesi planlandı.

Bu kapsamda Yalvaç Devlet Hastanesi’nde de diyabetli hasta eğitimi için Diyabet Okulu açıldı.

Diyabet Okulu’nun ilk öğrencileri, geçtiğimiz hafta eğitimlerini tamamlayarak diplomalarını aldılar. Bilindiği gibi, diyabetli ve ailesinin yaşamını çeşitli boyutları ile etkileyen diyabet, zorunlu yaşam tarzı değişikliklerini gerektiren, komplikasyonları ile yaşam kalitesini düşüren ve bu etkileri ile yaşam boyu süren bir hastalık.

Diyabetli yaşamı boyunca planlanmış bir bakımı sürdürmek zorunda ve bu bakımın ve tedavinin sürdürülmesinde uzman yardımı alması gerekli.

Eğitim, danışmanlık ve tıbbi tedavi üçgeninde hastalığın kontrol altına alınmasına dikkat çekilerek, bunun için diyabet okulundan destek alınmasının önemli olduğu kaydediliyor.

Diyabet rahatsızlığı olanların Yalvaç Devlet Hastanesi Diyabet Okulu’na başvurarak alacağı eğitim ve danışmanlık hizmeti ile yaşam kalitesini yükseltebileceği belirtildi.

diyabet1

diyabet2

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.