• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

26 Nisan 2021

Hastane için verilen sözler tutulmuyor

Pandemi sürecinden tüm ülkemiz gibi olumsuz etkilenen ilçemiz Yalvaç’ın sağlık hizmetlerinden alması gereken payla ilgili olarak verilen sözler bir türlü yerine gelmezken, vatandaşlar verilen sözlerden ümitlerini kestiklerini, Yalvaç’ın adeta cezalandırıldığını hissettiklerini ifade ediyorlar.

Uzman doktor kadrosunda çok sayıda eksik bulunan ve Isparta’ya, Akşehir’e giderek çare aranan Yalvaç’ta, son atama kuraları münhallerinde de hüsran yaşandı.

Alınan bilgiye göre, 98. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası münhal kadroları geçtiğimiz çarşamba günü atandı ve pek çok uzman doktor eksiği bulunan Yalvaç Devlet Hastanesi’ne sadece bir pratisyen hekim kadrosu açıldı.

Üroloji, Nöroloji, Radyoloji, Ortopedi ve Travmatoloji ile Göz Hastalıkları branşlarında uzman doktor ihtiyacı olan ilçemizin bu ihtiyacı, verilen sözlere rağmen yine karşılanmadı.

Diğer yandan, yaklaşık 2 yıldır tomografi cihazı olmadan hizmet verilen hastanemiz için, son olarak Ocak ayında ihale yapılacağı sözü de Nisan sonuna gelindiği halde tutulmadı.

Aynı şekilde ihaleye çıkacağı belirtilen hastane ek binası ihalesi için de herhangi bir gelişme gerçekleşmedi.

Verilen sözleri, nafile de olsa, tekrar hatırlatıyoruz.

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.