• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

13 Mayıs 2019

HASTANE EK BİNASININ YAPIMI NEDEN GECİKİYOR?

Yalvaç Devlet Hastanesi’ne yapılacağı açıklanan ek bina ile ilgili herhangi bir somut gelişme olmaması vatandaşlarımızın büyük tepkisini çekiyor.

2018 yılı Ocak ayında yapımı müjdelenen ve 2018 Şubat ayında bakanlıkça onaylandığı kaydedilen Yalvaç Devlet Hastanesi ek binasının yapımı için halen daha harekete geçilmemesi, yatırım acaba askıya mı alındı sorularına neden oluyor.

Yalvaç Devlet Hastanesi’nin normal şartlarda yetersiz gelen kapasitesinin, bölge cezaevinin açılmasının ardından daha da büyük sıkıntı yaşattığını ifade eden vatandaşlar, “Yatak kapasitesinin 200 civarına çıkacağı duyurulmuştu. Bırakın ek binanın yapılmasını aradan geçen bir buçuk yılda ortada hiçbir şey yok. Hastane sürekli dolu kapasitede çalışıyor. Bir de bölge cezaevinin yapılmasıyla gelen 600’ün üzerinde mahkum nedeniyle hastanede sıkıntı daha da artıyor. Önümüz yaz ayları, dışarıdan gelen gurbetçilerimizle birlikte hastanemizde yer sıkıntısı ve tedavi imkanı daha da azalacaktır. Seçim dönemi gelip söz vermek kolay. Bu kadar uzun sürede hala adım atılmaması acaba sorularına neden olmaktadır. Yetkililer açıklama yapsın.” dediler.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.