• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

08 Nisan 2017

HALK ADAMI İRFAN BAKIR, SERACILARLA BULUŞTU

CHP Isparta Milletvekili, hemşehrimiz İrfan Bakır, referandum çalışmalarını yürütürken bugün ilçemizde seraları yıkılan üreticilerimizle beraber oldu.

İlçemize bağlı Bahtiyar ve Çetince köylerinde seraları yıkılan ve sezona hazırlanmak için seralarını tamir ettiren üreticilerle biraraya gelen Bakır, yaşanan kar felaketi nedeniyle büyük zarara uğrayan üreticilerimize devletin gerekli desteği vermediğini belirterek, “Üreticilerin sorunlarına çözüm bulmak büyük önem taşıdığı halde, bu konuyu defalarca gündeme taşımamıza rağmen yeterli destek üretilemedi. Üreticiye sahip çıkmak ülkemiz ve ekonomimiz için büyük önem taşımaktadır. Sorunların çözümü için zihniyet değişimine ihtiyaç var.” dedi.

Anayasa değişikliğiyle vatandaşı yok sayan anlayışın daha da kötü bir boyuta taşınacağını belirten Bakır, “Vatandaşın gerçekten demokratik bir süreçle yönetime katılması bakımından, önerilen başkanlık sistemi tam bir yıkım üretmektedir. Şu anda bile vatandaşımız hak ettiği değeri bulamamakta, dikkate alınmamaktadır. Tek adamlığa yol açacak bu anayasa değişikliği ile vatandaşımız bugünkü değerini bile mumla arayacaktır. Onun için daha demokratik ve daha değerli bir Türkiye için hepimiz Hayır demeliyiz.” dedi.

Üreticiler, kendi sorunlarına yönelik duyarlılığı nedeniyle Bakır’a teşekkür ettiler.

ibakırcetince1

ibakırcetince3

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.