• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

12 Kasım 2018

Halil Görmez: Hüyüklü’yü Küçülttüler, Yeniden Büyüteceğiz

Aday adaylığı başvuru süreci başladığı gün Yalvaç’ta ilk olarak Ak Parti’den aday adayı başvurusu yapan Halil Görmez gazetemizi ziyaret ederek adaylığı ve Hüyüklü ile ilgili düşüncelerini açıkladı.

Ak Parti İlçe Başkanı Hayri Uyar ile birlikte gazetemizi ziyaretinde konuşan Halil Görmez uzun yıllar yurtdışında işçi olarak çalıştığını ve emekli olarak yurda döndüğünü belirterek şunları söyledi:

“Hüyüklü her zaman Yalvaç’ın en büyük beldesi idi. Ancak uzun zamandır iyi yönetilmeyen Hüyüklü her geçen gün daha da küçülmektedir. Sizlerin de bildiği gibi Hüyüklü, Yalvaç’ta en çok göç veren yerlerden biri. Kasabamızın iyi yönetilmemesinden kaynaklanan hayat şartlarının zorluğundan dolayı ençok da gençlerimiz burayı terkediyor, birçoğu yurtdışına. bir kısmı da Antalya, Isparta gibi yerlere giderek ekmeğinin peşinden gitmektedir. Oysa ki bugün hala en verimli topraklar bizde ancak bunu ekip dikecek gencimizin sayısı hızla azalmaktadır. Beni üzen sorunların başında bu gelmektedir. Allah nasip eder aday olursam ve Hüyüklü halkı da bana görev verirse yapacağımız ilk iş göçün önüne geçmek olacaktır. İnsanların doğup büyüdüğü, babalarının dedelerinin ocağını tüttürdüğü bir Hüyüklü’yü yeniden kuracağız. Hüyüklü yeniden bölgenin en büyük beldesi haline gelecek.

Ayrıca halen kasabamızda yaşanmakta olan içme suyu, sulama suyu, kanalizasyon sıkıntılarına çözüm getireceğiz. Ak Parti’nin ülkemize getirdiği refahı Hüyüklü’ye de taşıyacağız. Yerelde de Ak Parti iktidarı ile birlikte Hüyüklü hak ettiği hizmetlere daha çabuk kavuşacaktır. Hemşehrilerimden isteğim gelin birlikte Hüyüklü’yü ayağa kaldıralım. Tüm hemşehrilerimizin desteklerine şimdiden teşekkür ediyorum”.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.