• MODA YAPI

logo

14 Ekim 2021

HALICI: Üç İktidar Milletvekili Var ama Isparta Sahipsiz

Cumhuriyet Halk Partisi Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı ve yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz pazartesi günü Yalvaç’ı ziyaret ederek partilileri ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Yalvaç ziyaretinde ilk olarak parti binasına gelen Yalım Halıcı ve il yönetim kurulu üyeleri burada bir süre partilileri ile sohbet etti, parti çalışmaları ile ilgili bilgi aldı. Halıcı ve beraberindekiler pazartesi günleri kurulan Yalvaç pazarına alış veriş için gelen vatandaşlarımızı ve esnafı ziyaret ederek sorunları ve isteklerini dinlediler.

CHP İl Başkanı Halıcı beraberinde İl Yönetim Kurulu üyesi Kadir Yerli, Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı, pazar gezisinden önce gazetemizi ziyaret ederek önemli açıklamalar yaptı. Yalvaç’ın yaşadığı sorunları bildiklerini belirten Halıcı, başta su sıkıntısı, OSB, hastanedeki doktor ve cihaz eksiklikleri gibi çeşitli ihtiyaçlarının giderilmesinin takipçisi olduklarını ifade etti.

Yalvaç’ın en büyük problemlerinden birinin göç vermesi olduğuna dikkat çeken Halıcı, “Bir dönem il olabilme iddiası olan Yalvaç’ın sürekli küçüldüğüne tanık oluyoruz. Uzun yıllardır faaliyete geçirilmeyen OSB konusunda masal anlatılıyor, son dönemde yaşanan su sıkıntıları, hastanedeki doktor eksiklikleri ile hayati öneme sahip cihazların olmayışı bugün Yalvaç’ın öncelikli problemleridir. ‘Su medeniyettir’ diyoruz, ama bu yıl özellikle yaz mevsiminde büyük su sıkıntısı yaşandı. Belediye yönetiminin altyapı eksikliğini 2019 yılında giderecekleri yönünde beyanları vardı. Ancak hala ortada bir şey yok su kesintileri var. Belediye bu konuda beceriksiz yönetimi sıkıntı yaşattı. İlçe merkezindeki yolların durumu da ortada, Yalvaç’ın acil olarak altyapı çalışmasını başlatması gerekli. Ekonomik gerilemeye karşın önlem alınmaması Yalvaç’tan göçü hızlandırmış, dolayısıyla küçülmesine sebep olmuştur” diyerek yerel yönetimlerin Yalvaç’ın önünü tıkadığını ifade etti.

Isparta’nın iktidar partisine mensup üç milletvekili olmasına rağmen Isparta genelinde bir sahipsizlik duygusunun hakim olduğunu belirten Halıcı, “Sadece Yalvaç’ta değil ilimiz genelinde bir sahipsizlik var, ancak Yalvaç çok farklı bir ilçemiz, kadim bir merkez, zaman zaman il siyasetine yön vermiş Yalvaç’ın durumu hiç iyi değil. Bakın geçen hafta bir trafik kazası yaşadık, Yalvaç’lının da Isparta’ya gitmek için kullandığı Eğirdir-Gelendost arasında meydana gelen kazada yaşanan üzücü tablo ilimizin sahipsizliğine en yakın bir örnek. Türkiye’nin her tarafında çift yol yaptıkları ile övünen iktidarın milletvekilleri kendi illerinde yaşanan bu tablo karşısında ne düşünürler acaba? Mevcut üniversiteyi bölerek ortaya çıkan ikinci üniversite ile övünmek en iyi bildikleri şey. O zaman yapılan itirazlara rağmen üniversiteyi böldüler, öğrenci sayısı artacağına azaldı. Bunlarda vizyon yok, plan yok, program yok, bakın elma yetiştiriciliği ne halde. Özellikle Isparta’da yaklaşık 20 yıldır tek bir yeni proje hayata geçirilmedi. OSB’den tutun havaalanına, üniversitesine kadar hepsi DYP – SHP ortak iktidarının eserleridir. Isparta’nın üç iktidar vekili var, ayrıca 12 ilçe belediyesi de iktidar partisinde olmasına rağmen nedense iktidarın kazanımlarını alamıyoruz” dedi.

İl Başkanı Halıcı ve beraberindeki CHP’liler akşam saatlerine kadar ilçemizde gerek pazar yerinde gerekse çarşı merkezindeki işyerlerinde esnaf ve vatandaşlarımızın sorun ve isteklerini dinlediler.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.