Kullanıcı Adı: Şifre:
Öz Yalvaç Gazetesi

Ana Sayfa / YALVAÇ HABERLERİ / Cem ve Seda Öğretir, YALVAÇ MYO’daydı
Etiketler:

  

 

Cem ve Seda Öğretir, YALVAÇ MYO’daydı Cem ve Seda Öğretir, YALVAÇ MYO’daydı

Bu yıl gerçekleştirdiği etkinliklerle üniversitede ve Isparta’da ses getiren Yalvaç Meslek Yüksekokulu,

2011-05-16, 01:25:20 Okunma: 7504 0 yorum

Bu yıl gerçekleştirdiği etkinliklerle üniversitede ve Isparta’da ses getiren Yalvaç Meslek Yüksekokulu, hafta sonu bu yılın en önemli konuklarını ağırladı.

 

ATV Ana Haber Bülteni Sunucusu Cem Öğretir ve eşi NTV Ana Haber Bülteni Sunucusu Seda Öğretir ,14 Mayıs Cumartesi günü Yalvaç MYO’nun konukları oldular.

 

ATV Ana Haber Bülteni Sunucusu Cem Öğretir ve eşi NTV Ana Haber Bülteni Sunucusu Seda Öğretir, 14 Mayıs 2011 Cumartesi gününü Yalvaç’ta geçirdiler.

 

Yalvaç MYO tarafından bir konferans için davet edilen ATV Ana Haber Bülteni Sunucusu Cem Öğretir, “Medya, Haber ve Habercilik Toplum Üzerinde Etkili mi?” konulu bir konuşma yaptı. Yalvaç MYO Konferans Salonu’nda 14 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00’te başlayan program yaklaşık 3 saat sürdü.

 

Medya ve haberciliğin toplum için büyük bir önemi ve yeri olduğunu vurgulayan Öğretir, “Biz medya mensupları olarak yanımızdan akıp giden hayatı izleyen ve bu izlediklerini, bu hayatı yaşayanlara anlatmaya çalışan birer aynayız. Toplum açısından önem arzeden bu aynanın biçiminin ve yönünün nasıl hazırlandığı ve nasıl tutulduğudur.” dedi.

 

Medya ve haber dünyasının temsilcilerinin zor ve önemli bir görevi yerine getirdiğini belirten Öğretir, “Ben ve seksen kişilik ekibimin ilkesi üzerimize verilen bu zor görevi doğru ve objektif olarak yerine getirmek. Bunu da büyük bir gayretle yerine getirmeye çalışıyoruz. Ancak, insanlarımız yeterince dikkatli bir biçimde bültenleri takip etmedikleri için önyargılarla değerlendirme yapabiliyorlar. Yani, dürüst ve objektif davrandığımız zaman birçok kimseye yaranamadığımızı da görüyoruz.” dedi.

 

Öğrencilerin sorduğu çok sayıda soruyu da yanıtlayan Öğretir, iletişim sektöründe ilerlemek isteyen öğrencilere de çeşitli tavsiyelerde bulundu. Öğretir kariyer hikayesini anlatarak, “Bugün Yalvaç Meslek Yüksekokulu’nda gördüğüm manzara, çok sayıda istekli arkadaşımızın bulunması. Bu çok önemli. Ancak tek başına bu yeterli değil. Sabır, çalışmak, odaklanmak ve her şeyini yapmayı hedeflediği işe göre düzenlemek gerekli. Bu yapıldığı takdirde de başarının zaman içerisinde kendiliğinden gelecektir.” dedi.

 

Konuşmanın sonunda kürsüye gelen Yalvaç MYO Müdürü Öğr.Gör. Bülent Özgül, Cem ve Seda Öğretir’e teşekkür etti ve “Bu dönemki konuşmacılarımızın verdiği ana mesajın; istemek, çok çalışmak, sabretmek ve odaklanmak olduğunu gördünüz. Bu mesajı dikkate almamız bu etkinliklerden alacağımız en önemli kazanımdır.” dedi.

 

Cem ve Seda Öğretir’e yöresel ürünlerden oluşan bir hediye paketi sunan Özgül, uzaktan öğretim ve staj kontenjanı konularında da Öğretir’lerden destek sözü aldıklarını ifade etti.

 

Cem ve Seda Öğretir, konferansın ardından Okul Müdürü Öğr.Gör. Bülent Özgül ve Yalvaç Belediyesi Kültür Müdürü Ercan Kafafcı rehberliğinde Pisidia Antiokheia antik kentini ve Yalvaç’ı gezdiler. Cem ve Seda Öğretir önümüzdeki yıl tekrar Yalvaç’a gelmek üzere söz vererek Yalvaç’tan ayrıldılar.

 


Yaklaşık 3 saat süren programda medya ve habercilik dünyasıyla ilgili bilgi veren Cem Öğretir, öğrencilerin sorduğu çok sayıda soruyu da yanıtladı.

 

Tarafsızlığın mümkün olmadığını kaydeden Öğretir,“Biz ekip olarak yaptığımız haberlerin olabildiğince objektif olarak yansıtılması için titiz davranıyoruz. Bunun sonuçlarını da geldiğimiz günden bu güne rating oranlarında yakaladığımız başarıyla almış görünüyoruz.” dedi.


Programın ardından uzun süre öğrencilerin fotoğraf çektirme isteğine olumlu karşılık veren Cem Öğretir ve Seda Öğretir daha sonra, Okul Müdürü Öğr.Gör. Bülent Özgül, Müdür Yardımcısı Okt. Halit Toptaş eşliğinde ve Yalvaç Belediyesi Kültür Müdürü Ercan Kafafcı rehberliğinde Pisidia Antiokheia antik kentini ziyaret ettiler. Öğretir çifti Yalvaç’tan memnun ve mutlu ayrıldılar.

 


 

YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


6 + 9 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)