Kullanıcı Adı: Şifre:
Öz Yalvaç Gazetesi

Ana Sayfa / YALVAÇ HABERLERİ / MHP Aday Adayı Mustanoğlu: Üç Hilali Belediyeye dikeceğiz
Etiketler:

  

 

MHP Aday Adayı Mustanoğlu: Üç Hilali Belediyeye dikeceğiz MHP Aday Adayı Mustanoğlu: Üç Hilali Belediyeye dikeceğiz

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde MHP’den Yalvaç Belediye Başkan Aday Adayı olacağını açıklayan...

2013-10-31, 21:20:36 Okunma: 2986 0 yorum

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde MHP'den Yalvaç Belediye Başkan Aday Adayı olacağını açıklayan emekli öğretmen Mücahit Mustanoğlu ÖZYALVAÇ'a aday adaylığı ve seçimlerle ilgili çeşitli açıklamalar yaptı.

 

Mustanoğlu "Yaşamaktan büyük keyif aldığım, doğasını sevdiğim, havasını kokladığım, keşkeğinden, bulamacından, hamursuzundan yediğim, hayatımı şekillendirdiğim, çocuklarımı büyüttüğüm, dostluğu, huzuru gördüğüm; cennet Yalvaç’ımıza hizmet etmek amacıyla önümüzdeki yerel seçimlerde, Milliyetçi Hareket Partisi’nden Yalvaç Belediye Başkan Aday Adayı oldum" dedi.

 

 

Mustanoğlu’nun açıklamaları:

 

“Değerli Yalvaç’lı büyüklerim, sevgili hemşerilerim, geleceğimizin teminatı sevgili gençler,

 

“Sandıktan bize bir oy dahi çıkmasa; İslam’dan, insaniyetçilikten, Türkçülükten asla vazgeçmeyiz.”

 

Bugünlerde sizin, bizim ve çocuklarımızın kısaca ailemizin geleceğini ilgilendiren bir kararın arifesindeyiz. Çünkü bu güzel Yalvaç’ımızın 5 yılını etkileyecek 30 Mart 2014’de, Yerel Seçimler yapılacak. Ben ve diğer siyasi parti aday adayları gibi bu süreçte öncelikle hedefimiz aday seçilmek üzere yola çıktık.

 

Yaşamaktan büyük keyif aldığım, doğasını sevdiğim, havasını kokladığım, keşkeğinden, bulamacından, hamursuzundan yediğim, hayatımı şekillendirdiğim, çocuklarımı büyüttüğüm, dostluğu, huzuru gördüğüm; cennet Yalvaç’ımıza hizmet etmek amacıyla önümüzdeki yerel seçimlerde, Milliyetçi Hareket Partisi’nden Yalvaç Belediye Başkan Aday Adayı oldum.  

 

Hemen belirtmeliyim ki, bu karar birkaç günde alınmış bir karar değildir, 1 yılı aşkın bir sürenin sonunda olgunlaşan bir karardır. Farklı ortamlarda Yalvaç’ımız ile ilgili sorunları ve başta ülke sorunlarımızı konuştukça bizim düşüncelerimizi duyan partili veya değil birçok insandan hep olumlu, sıcak, teşvik edici iletiler aldım. 

 

Ancak benim siyasetten önce gelen, kişilerden büyük olan davam var. Davam; hakkı savunmaktır, haksızlığa, zulme karşı durmak, mücadele etmektir. Rahmetli Başbuğ Alpaslan Türkeş bir sözü “Sandıktan bize bir oy dahi çıkmasa; İslam’dan, insaniyetçilikten, Türkçülükten asla vazgeçmeyiz. Biz politikacı değil bir davanın takipçisiyiz.” der. Sevgili büyüklerimizin bugüne kadar taşıdığı üç hilalli bayrağı Yalvaç Belediyesine dikmek, benim ve partimin en büyük arzusudur.

 

Son 6 aydır görüştüğüm birçok partili büyüğüm, yaşça büyüğüm, ailemin ve dostlarım bu kararın alınmasında en büyük etkenlerdir. Ve bu karar hiçbir kişisel hesap, hırs ve ihtiras içermemektedir, gelecekte de içermeyecektir. Şimdi, birkaç satırda Bu kararı almama neden olan gerekçelere değinmek istiyorum.

 

Hareketli, çalışkan, üretken, güzel, herkesin imrendiği şehir gitmiş yerine “Sakin şehir” gelmiş…

 

Hepimiz biliyoruz ki Yalvaç’ımız; son 10-15 yılda hareketli, çalışkan, üretken, güzel, herkesin imrendiği değerli bir şehir gitmiş yerine “Sakin şehir”olarak tescillenmiş; emekliler şehri olmuş, işsizlik çoğalmış, yatırımlar yapılamamış, uyur gezer bir şehir haline gelmiştir.

 

Çalışan nüfusu göç etmiş, iş alanları azalmış, sorunlar almış başını gitmiştir.

 

Sıkıntılar hepimizce malumdur. Bu işi; bu yıllarda çözecek, çözüm üretecek mevkiler birbirleriyle uğraşmışlar, suçu başkalarına nasıl yüklerim diye olanca fırsatları ve zamanı heba etmişlerdir. Yıllarca bu işi yapar memleketin evladıdır dedik, önce olur gibi oldu sonrası malum, iktidar partisinden başkan olsun dedik olmadı, eh tecrübelidir bu işi daha öncede yaptı, iyi bilir dedik yanıldık, olmadı.

 

Nüfus 100 binden 50 binlere düşmüş

 

Sıkıntılar arttı, dağ gibi oldu çoğaldı bitmedi, bitmez de. Bir örnek; bakınız 2000 yılında nüfus sayımına göre, Yalvaç ilçesinin nüfusu 101 628’dir. (Tuik verileri) Bugün bu nüfus sayımız toplam 50-55 000’e düşmüştür. 13 Kasabamızdan 12 tanesi köy statüsüne dönmüş, mevcut belediye teşkilatı düşmüştür. Maalesef memleketimiz sahipsiz ve kendi başına kalmıştır.

Şöyle baktım ki bu iş olmuyor,  “Köroğlun’ca davranma vakti geldi. Artık iş başa düştü.

 

Kararları beraber alıp bu şehri yönetelim...

 

Sizce de öyle değil mi? Şimdi gelin, hep beraber düşünelim; insanımıza değer vererek, onları çalışkan, genç, dinamik bir ekiple;  işi ile hep birlikte çözelim. Kızmadan, bağırmadan, nokta koymadan bir şeyler yapalım. Geleceğimiz için, çocuklarımız için, torunlarımız için yapalım. Zor değil yeni yüzlere, emin güvenli bizlere fırsat verin.

 

Güler yüzle, sevgi ile kapıları ardına kadar açalım, hep beraber birlikte oturup konuşalım, ortak kararlar alalım. Beraber biz yönetelim.

 

Hazırladığım uygulanabilir pratik 20 Projemiz bu sorunları çözebilecek durumdadır.

 

Adaylığım kesinleşmesi halinde bu projeleri basın ve sizin önünüzde tek tek paylaşacağım.

 

Bir iki örnekle açıklayayım:

 

Belediyeye ait dükkan kiraları makul ölçüde en alt seviyeden alınacak.

 

Esnaf para kazansın geçimini sağlasın.

 

İçme suyu cezası ve ton başına alınan su  parası aşağıya çekilecektir.

 

Değerli büyüğümüz Şeyh Edebali Osman Gaziye nasihatinde ‘İnsanı yaşat ki ,devlet yaşasın’ demiştir.

 

Başka çare arama!

 

Çaren biziz biz. Aday adaylarının mutlaka hepside saygıdeğer insanlardır. Onlara bir lafımız yoktur, onların da yolları açık olsun.

 

İşimiz kişileri kötülemek, karalamak değildir.

 

Biz hedefi biliyoruz ve Allahın izni ile geleceğiz.

 

Mansıp bana nasip olursa, Yalvaç’ın sorunlarını Milliyetçi Hareket’in yetişmiş kadroları ile birlikte çözeceğim.

 

Buna eminim ve kendime güveniyorum.

 

Milliyetçi Hareketin 2014 Yerel Seçimlerinde ki slogan da belirttiği gibi yüce milletimizi “Milli uyanışa davet” ediyorum. Sözlerimi Genel başkanımız Devlet Bahçeli’nin sözleriyle bağlıyorum.

 

“Gençlerimize güçlü bir ülke bırakmak en büyük özlemimizdir.”

 

Haydi Yalvaç’lı büyüklerim, sevgili hemşerilerim, gençler; İbrahim Bozbey hocamızın şerefle taşıdığı bayrağı, bu sefer zirveye dikelim.

 

Saygılarımla.”

YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


7 + 5 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)