Kullanıcı Adı: Şifre:
Öz Yalvaç Gazetesi

Ana Sayfa / ISPARTA HABERLERİ / Ak Parti Aday Adayları Yarışa Başladı
Etiketler:

  

 

Ak Parti Aday Adayları Yarışa Başladı Ak Parti Aday Adayları Yarışa Başladı

12 Haziran Genel Seçimleri için Ak Parti’ye başvuru yapan aday adayları hafta sonu yapılacak olan temayül yoklaması için destek arayışına başladılar...

2011-03-15, 23:10:39 Okunma: 2329 1 yorum

12 Haziran Genel Seçimleri için Ak Parti’ye başvuru yapan aday adayları hafta sonu yapılacak olan temayül yoklaması için destek arayışına başladılar.

 

Alınan bilgiye göre toplam 31 aday adayı beş guruba ayrılarak hergün bir ilçe teşkilatını ziyaret ediyorlar. Bugün Yalvaç’a gelecekleri duyurulan aday adaylarından Osman Dal, Nuri Uzaktaş, Mustafa Serkan Demirekin ilçe teşkilatını ziyaret ederek aday olabilmek için partililerden destek istediler.

 

İlk olarak saat 19.00’da gelen Osman Dal konuştu. Aday adayları içinde en genci olan Osman Dal 26 yaşında. Siyaset için genç bir yaşta olduğunu söyleyen Dal, “Beni umutlandıran cesaret veren sayın genel başkanımızın gençlere olan güvenidir. Biz Başbakanımızla yaklaşık 25 işadamı ile Katar-Kuveyt gezisine katıldık. Ülkemizi bir adım ileri götürmek için ben de göreve talip oldum. Desteklerinizi bekliyorum” dedi. Projeleri arasında alternatif turizm ve tarımın geliştirilmesinin yer aldığını belirten Osman Dal, 2001 yılında kurduğu şirketi ile madencilik ve inşaat işleri ile uğraştığını bildirdi.

 

İkinci olarak konuşan Nuri Uzaktaş kurulduğu günden bu yana kesintisiz iktidar olan Ak Parti’nin iktidarının kesintiye uğramaması gerektiğini, bunu sağlamak için de herkese görev düştüğünü söyledi.

 

Uzaktaş, “36 aday adayı arkadaşımızın hepsi de birbirinden değerlidir. Demokrasi gereği herkes aday olabilir, olacaktır. En fazla tercih edilen parti olmamız bizim için sevindiricidir. Önce temayül yoklaması yapılacak, sonra genel merkezimizde takdir edilecektir. Arkadaşlar sekiz yılda çok büyük işler başarıldı partimiz iktidarında. Keşke sekiz yılda Ak Parti’nin yaptıkları daha önceki iktidarlar tarafından yapılmış olsaydı... Ülkemize geçmişte hizmet etmiş olan Adnan Menderes, Süleyman Demirel, rahmetli Özal ve sayın başbakanımız R.Tayyip Erdoğan sekiz yıl hizmet ettiler, hizmetler hayırla yadedilir. Cumhuriyet tarihine bakın, Menderes sekiz yıl, Demirel beş-altı yıl, rahmetli Özal beş-altı yıl kadar ve sayın başbakanımız R.Tayyip Erdoğan sekiz yıl hizmet ettiler. Cumhuriyet tarihinde hizmetle geçen süreye bakın. Biz hizmete talibiz, koltuk, para, şöhret gelir geçer. Biz gökkubbede hoş bir seda bırakmak için hizmete talibiz, meşakkate talibiz. Pazar günü ilk takdiri sizler yapacaksınız, 11 Nisan’da da sayın genel başkanımız yapacaklar. Hizmet süreci kesintiye uğrarsa ülkemiz çok şey kaybeder. Biz aday olsak da olmasak da bu bizim sevdamızdır” dedi.

 

Ak Parti teşkilatına son gelen aday adayı Av. M.Serkan Demirekin geldi. Eğirdir’de Ak Parti’nin kurucu başkanı olarak uzun zaman görev yaptığını belirten Demirekin, “Parolamız’Kimin Himmeti Milleti İse, O Tek Başına Bir Millettir” olmalıdır. Hizmet bekleyen Isparta’mıza çok görmeden, hemşehrilerimizin hak ettiği hizmeti sunacağız” diyerek Yalvaçlı Ak Partililerden destek istedi.

 

Bu arada ilçe teşkilatına konuşmak üzere gelriği belirtilen aday adayı Naci İnanıcı’nın kısa bir ziyaretten sonra ayrıldığı belirtildi. İlçe Başkanı Muammer Sert diğer aday adaylarının da Yalvaç ilçe teşkilatını ziyaretlerini sürdüreceğini söyledi.

YORUMLAR // 1 Adet yorum yapıldı.
başarır
2011-03-16, 20:44:45, 88.254.12.104
m g diyor ki; adam gibi adam

 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


3 + 2 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)