Kullanıcı Adı: Şifre:
Öz Yalvaç Gazetesi

Ana Sayfa / YALVAÇ HABERLERİ / ÖZGÜNEY BELEDİYE BAŞKANINDAN MHP’YE SERT ELEŞTİRİ
Etiketler:

  

 

ÖZGÜNEY BELEDİYE BAŞKANINDAN MHP’YE SERT ELEŞTİRİ ÖZGÜNEY BELEDİYE BAŞKANINDAN MHP’YE SERT ELEŞTİRİ2012-12-03, 15:37:13 Okunma: 2598 1 yorum

İlçemize bağlı Özgüney Kasabası'nın MHP'li Belediye Başkanı Mehmet Doğan, bir basın açıklaması yaparak partisinden istifa ettiğini açıkladı.

 

Başkan Doğan açıklamasında şu hususlara yer verdi: "29 Mart 2009 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçiminde  Yalvaç İlçesi Özgüney Kasabasına MHP'den Belediye Başkanı seçildim.

 

Yaklaşık 4 yıldır  Özgüney Belediye Başkanı olarak görev yapmaktayım.

 

Seçim çalışmalarında ve  görev sürem içerisinde Özgüney Belediyesi’ne yardım yapılacağı  MHP İl Başkanı, Isparta Belediye Başkanı ve Isparta MHP Milletvekili  tarafından belde halkının huzurunda tarafıma söylendi. Bu tür sözler sanıyorum diğer Belediye Başkanlarına da söylendi. Bizlere böyle söz vermelerine rağmen bırakın yardım etmeyi bugüne kadar bizleri ziyarete bile gelmediler.

 

Kısaca yukarıda özetlemeye çalıştığım nedenlerden dolayı 26/11/2012 tarihinde Yerel Yönetimlerden  sorumlu  MHP Genel  Başkan Yardımcısına  gerekçeleriyle birlikte  istifa dilekçemi faks çektim.

 

Genel Merkeze faks çektiğimi  MHP Yalvaç İlçe Başkanına söyledim. MHP Yalvaç İlçe Başkanı tarafından sorunlar çözülür açıklama yapma diye benden rica etti. Ricasını kırmadım.Yalvaç İlçe Başkanı da ilgililerle görüştü. Bana sabret başkanım  diyerek tesellide bulundu.

 

Ancak 28/11/2012 tarihinde basından öğrendiğim kadarı ile hakkımda MHP'den ihraç için çalışmaların başlatıldığını öğrendim.

 

Başlatılan bu çalışmaların MHP İl Başkanı, Isparta Belediye Başkanı ve Isparta MHP Milletvekilinin ayıplarını kapatma çalışmasından başka bir şey değildir. Zira  partiden ihraç çalışması baş latılması ve gerekçe olarak ta "Uygunsuz davranışlar içerisinde olması sebebiyle" ifadesi kullanılmıştır.

 

Bu işlemi başlatan yetkililere bu iddialarını ispata da vet ediyorum. Benim uygunsuz ve yüz kızartıcı hiçbir davranışım olmamıştır. Olamaz da İddialarını ispat edemezlerse müfterilerdir.

 

Merhum Başbuğumuzun söylediği gibi "İnsanlar yoksulluğa açlığa susuzluğa tahammül ederler fakat adaletsizliğe hor görülmeye aşağılanmaya asla müsamaha ve müsaade etmezler" demiştir.

 

Bu güne kadar partimin felsefesine ters düşen bir davranışta bulunmadım. Hayatım boyunca olduğu gibi bundan sonrada görevimi bağımsız ülkücü bir başkan olarak sürdüreceğim.

 

Kamuoyunu doğru bilgilendirme amacıyla bu basın açıklamasını yapmak zorunda kaldım.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

YORUMLAR // 1 Adet yorum yapıldı.
DESTEK
2012-12-27, 16:40:13, 78.187.205.226
MUHAMMED AYDOĞMUŞ diyor ki; SAYIN BAŞKAN\'IN ŞAHSINA VE MAKAMINA YAPILAN SAYGISIZLIĞI ŞİDDETLE KINIYORUM. BU ÜLKEDE DAİMA VAR OLACAK OLAN SAĞ GÖRÜŞÜN VE ÜLKÜ KARDEŞLİĞİNİN BUTÜR OLAYLARLA ZEDELENMEMESİ KANAATİNDEYİM.SAYIN BAŞKAN PARTİ SAYESİNDE DEĞİL ŞAHSİYETİ VE KARAKTERİ SAYESİNDE MAKAMINA GELMİŞTİR. VAAD VERİP YÜZÜSTÜ BIRAKAN KOLLARIN DESTEĞİNE İHTİYAÇ DUYMADAN GÖREVİNE BAŞARI İLE DEVAM EDECEĞİNE KANAATİM TAMDIR.

 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


8 + 1 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)