Kullanıcı Adı: Şifre:
Öz Yalvaç Gazetesi

Ana Sayfa / ISPARTA HABERLERİ / BAHÇELİ Yalvaç’ta MHP’lileri coşturdu
Etiketler:
mhp

  

 

BAHÇELİ Yalvaç’ta MHP’lileri coşturdu BAHÇELİ Yalvaç’ta MHP’lileri coşturdu

MHP Lideri Devlet Bahçeli Pazar Günü İlçemizdeydi...

2011-01-18, 21:41:01 Okunma: 2006 2 yorum

 

Geçtiğimiz cumartesi günü Isparta’ya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Pazar günü de Yalvaç’a geldi. Bahçeli Yalvaç’ta Ak Parti’ye ve Başbakan Erdoğan’a yüklendi.

 

MHP’lilere ve vatandaşlara seslenmek üzere saat 11.30 sıralarında Yalvaç’a gelen Devlet Bahçeli ile birlikte Genel Sekreter Cihan Paçacı, Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz, Isparta Belediye Başkanı Y.Ziya Günaydın, İl Başkanı İsa Yalçın ve çok sayıda partili Yalvaç Kültür Merkezi Düğün Salonuna geldiler.

 

Mart 2009’da yapılan yerel seçimlerde MHP’nin belediye başkanlığını kazandığı il ve ilçelere yaptıkları teşekkür ziyaretleri kapsamında Isparta ve ilçelerine geldiklerini söyleyen Bahçeli, “Dün Isparta ve Senirkent’teydik. Buralarda bazı tesislerin temel atma ve bazılarının da açılış törenlerine katıldık, buralarda MHP’li belediyelerin büyük hizmetlerine tanık olduk. Bugün de MHP’nin gelişimine yüksek katkılar sağlayan Yalvaç ilçemizdeyiz. Burada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

MHP’li Belediyelere Tebrik

 

Bahçeli, seçimde MHP’ye oy veren herkese teşekkür ederken Mart 2009’da seçimi kazananları da tebrik için geldiklerini belirtti. Bahçeli, “21 aylık hizmet süresinde ortaya koydukları başarıyı takdirle karşılıyoruz. Isparta’da hemşehrilerimizin istedikleri hizmeti hertürlü zorluğa rağmen, sıkıştırmalara rağmen, bazı imkanları devredilmiş olmasına rağmen, bazı varlıkları satılmış olmasına rağmen iyi bir yönetim anlayışı ile örnek belediyecilik sergilemişlerdir” diyerek partisine mensup belediye başkanlarını tebrik etti.

 

“Seçim 12 Haziran, olmazsa 5 Haziran, o da olmazsa 29 Mayıs 2011’de yapılsın”

 

Isparta ve ilçelerine yaptığı gezinin sadece tebrik ve teşekkür amaçlı olmadığını belirten Bahçeli, ülke sorunları ve yaklaşan genel seçimlerle ilgili olarak milletle düşüncelerini paylaşmak istediğini de söyledi. Bahçeli, “2011 yılı ülkemiz için seçim yılı olacaktır. Bildiğiniz gibi anayasaya öre milletvekilliği seçimleri dört yılda bir yapılır. Buna göre 22 Temmuz 2007’de yapılan seçimlerden sonra ilk seçim 17 Temmuz 2011’de yapılacaktır. Ancak bu tarih kimi vatandaşlarımız için iş-güç zamanı, kimi vatandaşlarımız için tatil zamanı olacağı düşüncesi ile bu tarihin öne alınarak ülke için, milli iradeyi yüksek oranda temsil edilebilmesi için 12 Haziran, o olmazsa 5 Haziran, o da olmazsa 29 Mayıs 2011’in seçim tarihi olarak ilan edilmesinin yararlı olacağı kanaatindeyiz” dedi.

 

“Milletin iradesiyle gelenler yine milletin iradesiyle götürülmeli”

 

Seçimde katılım oranının yüksek olmasının milli iradenin tam yansıması açısından önemli olduğunu belirten Bahçeli, “Çünkü aziz Yalvaç’lılar bu seçim ülkemiz için çok önemlidir. AKP’den kurtuluş için önemli bir tarih olarak düşünülmelidir. Bu seçimlere çok yüksek katılım sağlanmalıdır. Hiçbir şaibe olmamalıdır, karaleke taşımamalıdır. Milletin iradesiyle gelenler yine milletin iradesiyle götürülmelidir. Demokrasi ve özgürlük, anlamlı ve güzel kavramlardır, ancak bu iki kavramı zaman zaman istismar ederek, içini boşaltarak, tamamen gizli bir otorite kurarak demokrasi kılıfı içinde millete dayandığını iddia edenlere çok güzel bir cevabı yine millet vermelidir." dedi.

 

Ak Parti’nin ikinci kez iktidara geldikten sonra tamamen bir şaşkınlığa düştüğünü, zafer sarhoşluğu içerisinde olduğunu söyleyen Bahçeli, şöyle devam etti: " ‘Millet her şartta benim yanımdadır’ düşüncesiyle bildiğini okumayı, eğer karşılarına çıkan ”karşı bir düşünce”deyse onu azarlamayı, demokrasi ve yönetim kabul ederek ülkeyi yönetmeye gayret göstermektedirler. Hem kendilerine zarar veriyorlar hem ülkeye. Bu kafayla sarhoşluk ve kibirle memleketi felakete götürüyorlar, kendileri de farkında değiller” dedi.

 

“Artık ses ver Türkiye, artık ses ver Yalvaç”

 

Ak Parti’nin olduğundan büyük gösterilmeye çalışıldığını ifade eden Bahçeli, “Yapılan araştırmalarda sürekli tekrarlanan ‘Bu iktidar en başarılı iktidar’. ‘Pazar günü Seçim olsa bu iktidar yüzde 46 oy alır’ diye manşet atan hangi kamuoyu, hangi araştırma, hangi basın, hangi medya varsa bu iktidarın işbirlikçisidir, yandaşıdır bu iktidardan beslenmektedirler. MHP'yi olduğundan daha küçük göstermeye çalışıyorlar. Referandum sonuçları kesinleşmeden yandaş medyacılar, beslemeler çıktı; ‘MHP'nin oy oranı düştü, tabanı kayıyor, kaleleri kaybetti, çözüldü, dağıldı' dediler. Bismillah daha sonuçlar açıklanmadı. Nereden biliyorsun, mesaj mı aldın. Bunları söyleyenler MHP'nin yükselişinden korkuyorlar. Gel Yalvaç'a şu kalabalığı, heyecanı gör"" diyerek kamuoyunu yönlendirmeye çalışanlara sert çıktı. Bahçeli’nin konuşması, coşkulu kalabalığın “Devletin Başına Devlet Gelecek” şeklinde atılan sloganlarla sık sık kesildi. Bahçeli, “Yalvaç’tan sesleniyorum… Artık ses ver Türkiye, artık ses ver Yalvaç. Bir nezaket ziyaretindeki şu coşkuyu, şu sevgiyi gelin Yalvaç’ta görün.

 

“Milletin AKP’ye DUR diyeceği tarih Haziran 2011”

 

Konuşmasında Ak Parti’ye yönelik eleştirilerini sürdüren Bahçeli, “Değişik zamanlarda değişik partilere oy vermiş olabiliriz. Ama ne olursa olsun hepimiz bu ülkede yaşıyoruz. Huzur içinde, ekonomik şartları iyileşmiş, gelir dağılımını adaletli bir şekilde düzenleyen bir anlayış içinde olmalıyız. Eğer ülke iyi yönetilmiyorsa, bu kendi partimiz de olsa ‘dur’ diyebilmeliyiz. Milletin DUR diyeceği tarih Haziran 2011 olmalıdır.

 

“Yuhalanmaktan, Yumurtalanmaktan Fırsat Bulamıyorlar”

 

Yapılan kamuoyu araştırmalarında 3 ana konunun ön plana çıktığını belirten Bahçeli, "Bunlardan birincisi devletin ve milletin beka sorunudur. İkincisi işsizlik, üçüncüsü de yolsuzluktur. Siyasi iktidar 8 yıldır ülkeyi yönetiyor, millete sorulunca hala “bölücülük”, “işsizlik”, “yolsuzluk”, “yoksulluk” … Hala halka sorulunca sorunlar bunlar oluyorsa, bu sekiz yıllık iktidarın başarısız olduğunu gösterir. İktidar başarılı olsaydı ne terör, ne işsizlik, ne yoksulluk ne de yolsuzluk olurdu. Hiçbir siyasi partiye nasip olmayan milletvekili sayısı ile milletin en iyi şartlarda yaşayabilmesi için yapılamayacak bir şey yoktur, bunu yapmaya muktedirdirler. Hala millet sorunların nedir diye sorunca, bölücülük, terör, yolsuzluk, yoksulluk deniyorsa, milletin karşısına çıktığında yuhalanmaktan, yumurtalanmaktan fırsat bulamayanlar nasıl oluyor da yüzde 46 oy alıyorlar. Halkı kandırmayalım. Bu AKP'ye de Recep Tayyip Erdoğan'a da kötülüktür. Sen başarısız bir insana 'padişah' dersen, 'Ortadoğu'nun sultanı' dersen, başarısız bir iktidara 'yüzde 46 alırsın' dersen, bunun ayakları yerden kesilir; Zaten kesilmiş havalarda dolaşıyor'' dedi.

 

"ÜLKEYİ İKİYE BÖLEN BAŞBAKAN"


Güneydoğu sorununa da değinen Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz ülkemizi seviyoruz. Sayın Başbakan hiç gerek yokken 34 etnik gruptan söz ediyor. 8 yıldır aynı şeyleri söylüyor. Bu milletin birliğinden niye rahatsızsın? Sen bu ülkenin başbakanısın, bu milleti ilmik ilmik etmekten ne kazanıyorsun? '36 etnik grup var' diyerek bölücü teröre cesaret veriyorsun.
Geldiğimiz noktaya bakın, Güneydoğu anadolu’da öyle iller var ki orada devlet yok, orada hükümet yok, orada Recep Tayyip Erdoğan yok. Orada anarşi var, terör var, orada devletin tüm kurumlarına  saldırı var. Orada her yerin ismi iki dile çevrilmiş. İşte 36 etnik köken var diye diye bölücü PKK’yı cesaretlendire cesaretlendire, Sayın Başbakan, duble yollarla yolları ikiye bölmekle övünürken ülkeyi de ikiye bölen bir başbakan olarak tarihe geçeceksin" diyerek eleştirilerine devam etti.  

 

“Misak-ı Milli’nin İlan Edildiği Gün Seçim Beyannamemizi Açıklayacağız”

 

28 Ocak'ta bütün partilerden önce seçim beyannamesini açıklayacaklarını da kaydeden Bahçeli, "Ülke öyle bir konuma geldi ki, iki dilli özerk devleti savunan İmralı canisi hükümete yol haritası gösteriyor, Recep Tayyip Erdoğan'a danışmanlık yapıyor. Başbakan 'Ben yapıyorum herşey doğrudur' diyor. 'Bizi millet getirdi' diyor. Biz de millet iradesiyle AKP’yi iktidardan götürmek için Misak-ı Milli'nin ilan ediliş tarihi olan 28 Ocak'ta seçim beyannamemizi diğer partilerden önce açıklayacağız. 12 yıllık bir iktidar dönemine talibiz" dedi. Bahçeli ve beraberindeki diğer MHP’liler buradan saat 13.00 sıralarında Ş.Karaağaç’a geçerek ilçe teşkilat binasının açılışına katıldılar.

YORUMLAR // 2 Adet yorum yapıldı.
oyumu MHP ye vereceğim
2011-01-20, 11:57:53, 212.174.156.141
dürüye diyor ki; devlet bahçelinin yalvactaki konuşmasını sitenizden okudum. mhp iktidarı hak ediyor daha önce mhp\'ye hiç oy vermedim ama bu seçimde oyum mhp\'nin

Tebrikler Yalvaç M.H.P örgütü
2011-01-19, 18:49:00, 78.164.225.158
Hasan Onder diyor ki; Gercekten güzel bir topology vardi. Bahçelide Güzel konuştu. Oyumu M.H.P ye vereçeyim

 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


7 + 7 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)