• MODA YAPI

logo

25 Temmuz 2020

H.Basri Sönmez’den Basın Bayramı Mesajı

MHP Isparta İl Başkanı, hemşehrimiz Hasan Basri Sönmez, 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Sönmez’in mesajı şöyle:

“Hür basın, hem demokrasinin güvencesi, hem de halkın sesidir. Türkiye’de ve dünyada meydana gelen olayların doğru, tarafsız ve hızlı bir biçimde yansıtılabilmesi, kamuoyunun ve toplumun doğru bir şekilde bilgilendirilmesi, basın mensuplarının görevlerini tam bir serbesti içinde yerine getirmeleriyle mümkündür. Anayasamızın 28. Maddesinde yer alan ‘Basın hürdür, sansür edilemez’ hükmüyle basın hürriyeti güvence altına alınmıştır. Ayrıca basının, üstlendiği misyonu hiçbir baskı altında kalmadan ve sansüre uğramadan yerine getirmesi, demokratik ve açık bir toplum yapısının göstergesidir.
Çağın zorluklarına ve çeşitli siyasi engellemelere rağmen Türk Basınının topluma karşı sosyal sorumluluklarını büyük fedakârlıklarla yerine getirdiğini takdirle görüyoruz. MHP olarak basın mensuplarımızın yaşadığı mesleki zorlukların takipçisiyiz. Görevlerini yerine getirmeleri engellenen gazetecilere destek olmayı demokratik sorumluluğun gereği addediyoruz.

Bu vesileyle bütün basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutlar, çalışmalarınızda başarılar dileriz.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.