• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

03 Şubat 2018

GURURLA, ONURLA 50. YILA GİRDİK

Türk yerel basınının çınarlarından gazeteniz ÖZYALVAÇ, kesintisiz olarak sürdürdüğü yayın hayatında 49 yılı tamamlayarak 50. yayın yılına girdi.

Yalvaç’ta ilk defa 1968 yılında kurulan matbaa tesisinde kurucumuz Ruşen Özgül yönetiminde 3 Şubat 1969 tarihinde yayın hayatına başlayan ve Isparta ili genelinde yayın yapan en eski üç gazeteden biri olan ÖZYALVAÇ, o tarihten bugüne dek çeşitli baskılara, zaman zaman yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen yayın hayatını aralıksız olarak sürdürdü ve 50. yılına ulaştı.

Gazete sahibi Özgül, yerel gazeteciliğin bir sevda ve fedakarlık işi olduğunu, kentlerde demokrasinin ve sosyal hayatın gelişiminde yerel gazetelerin çok büyük bir rolü olduğunu belirtti.

Yerel gazetelerin ülkemizde hak ettiği değeri görememelerine karşın sessiz-sedasız ve fedakarca büyük hizmetler gördüklerine değinen Özgül şunları söyledi:

“Gazetecilik, bir vicdan ve sorumluluk işidir. Sadece para kazanmak için yapılan bir iş değildir, zengin olmak için yapılacak bir iş değildir. Memleket için, vatandaşımızın menfaatleri için, kimsenin seslendiremediği gerçekleri seslendirme işidir. Herkesin fısır fısır konuştuğu şeyleri, cesur yüreklilikle haykırma işidir. Bunun her türlü bedeline katlanarak, memleketi ve halkı için bu kutsal işi yapma yüreğine sahip olmaktır. Babamızdan devraldığımız bayrağı 50. yayın yılına taşıdık şükürler olsun. Her türlü baskıya rağmen, her türlü sıkıntıya rağmen ve her türlü vefasızlığa rağmen bu bayrağı taşıdık, taşıyacağız.

Böyle zor bir mücadeleyi verirken, en çok yara aldığımız husus, insanımızın Yalvaç’ı, Yalvaç’ın adını, menfaatlerini değil; gelip geçici üç kuruşluk menfaatini düşünen ve Yalvaç’ın adını lekelemeye hizmet eden insanlara daha çok değer verip, onlara hak ettiği cevabı vermemeleridir. Neticede, onların yolcu, bizim hancı olduğumuz defalarca görülmüştür. Biz, yine Yalvaç’ımıza ve insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Misyonumuz Yalvaç’ın adını yüceltmek ve daha güzel bir yer olmasına katkı koymaktır. İnşallah bu yolda karınca misali ilerlemeye devam edeceğiz.”

1969

1973

1978

1980

1983

1987

1993

1996

1998

2003

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.