• MODA YAPI

logo

GÜNAY: Esnafı Esnafla Birlikte Yöneteceğiz

Yalvaç Kalaycılar ve Madeni İşler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın 25 Ocak tarihinde yapılacak olağan genel kurul toplantısına sayılı günler kala oda başkanlığı için adaylığını açıklayan Soner Günay, oda üyesi esnafı ziyaret ederek yapacağı çalışmaları ve hedeflerini anlatıyor.

Oda yönetimine geldikleri zaman da esnafla irtibatı koparmayacaklarını belirten Günay, “Biz odamızı birlikte yöneteceğiz. Bunu yapabilmek için de esnaf arkadaşlarımızı sürekli ziyaret edecek, sorunlarını ve kendi çözüm önerilerini de dinleyeceğiz. Kendi başımıza buyruk olmayacağız, esnafın sesini dinleyerek, istişare ederek ortak karar alacağız. Bunu yapmazsak göreve gelmenin bir anlamı olmaz.” dedi.

Esnafın bugün içinde bulunduğu sorunların başında ekonomik sıkıntının yer aldığını belirten Günay, “Bizim Yalvaç’ta tutunacağımız tek dal, sığınacağımız ilk adres Yalvaç Belediyesi’dir. Belediyemizle ve diğer kamu kurum-kuruluşları ile görüşüp meslek dallarına göre belediye ve diğer kurumların işlerinin adil bir şekilde dağıtılarak esnafın desteklenmesini sağlamak için gayret göstereceğiz. İsteyen tüm esnaf kardeşlerimizin belediye ve kamu kurumlarının yaptıracağı işleri alabilmesi için bir sistem geliştirerek Belediyemize ve diğer kurumlara sunarak esnafın elinden tutmalarını sağlayacağız” dedi.

Günay, diğer hedeflerini de şöyle sıraladı:

-Esnaf arkadaşlarımız hastalık, kaza, sakatlık ve benzeri durumlarda imkanlar ölçüsünde odamız tarafından maddi ve manevi destek sağlanacak.

-Özel hastanelerle görüşmeler yapılarak odamız esnafına ve ailelerine ihtiyaç halinde indirimli tedavi olabileceği anlaşmalar yapılacak.

-Yeni işyeri açan esnaf arkadaşlarımıza destek verilecek.

-Birlik ve beraberliğin sağlanması ve dayanışmanın arttırılması için esnaf buluşma toplantıları düzenlenecek, ayrıca burada da esnafın sıkıntıları dinlenecek ve gerekli mercilere iletilip sıkıntıları giderilmesi için takipçisi olunacak.

-Sanayi girişlerine kamera sistemi kurulup esnafın zaman zaman yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için çalışılacak.

-Bütün esnaf odaları ile istişare edilip bir sanayi sitesi yönetimi kurulacak ve bütün meslek dallarına hitap edecek şekilde faaliyet gösterecek, sanayi sitesinde yaşanan ortak sıkıntıların halledilmesi için çalışılacak.

-Ramazan ayında esnafımıza ve ailelerine yönelik iftar daveti düzenlenerek bu gibi manevi günlerde esnafımızı kaynaştırılacak, birlik beraberliğe önem verilecek.

-Esnaflarımızın gelişen ve sürekli değişen teknolojik yeniliklere ayak uydurabilmesi için meslek dallarına göre üyelemiz içinde düzenlenen fuarlara götürülecek, yenilikleri yerinde görmesi sağlanacak.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.