• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

28 Şubat 2020

Gökgöz’den hastanemiz ve doktor sorunuyla ilgili açıklama

Ak Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, “Uzman doktor atamalarında Yalvaç’a yine hüsran” haberimiz üzerine bir açıklama yaparak, Yalvaç’taki sağlık yatırımları ve sağlık kadrosunun güçlenmesi için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti.

Devletin imkanları çerçevesinde halkımızın her türlü istek ve talepleriyle ilgilenmeye çalıştıklarını ifade eden Gökgöz, Sağlık Bakanlığı imkanları çerçevesinde taleplerin karşılanması için her zaman takipçi olacaklarını ifade ederek şu bilgileri verdi:

“İlimiz Yalvaç Devlet Hastanesi mevcut hizmet binasında 3984 metrekare oturum alanına ve 14665 metrekare kapalı alana sahip olarak 23/02/2014 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Hastanemiz C sınıfı rolünde hizmet vermekte olup, 120 yatak kapasitesi bulunmakta bünyesinde 10 yataklı yoğun bakım ünitesi ile 10 üniteli diyaliz merkezimizle birlikte 2. basamak sağlık hizmetlerini sürdürmektedir. Hastanemiz poliklinik sayısı 2019 yılında 269.177 olup, bu hastalarımızın 77.183’ü acil serviste, 22.328’i diş polikliniğinden hizmet almıştır. Hastanemiz 2019 yılı yatan hasta sayısı 9193 olup, 2019 yılı yatak doluluk oranımız %78 olarak gerçekleşmiştir, ayrıca hastanemizde 2019 yılında günübirlik cerrahi müdahalelerde dahil olmak üzere toplam 3532 ameliyat gerçekleşmiştir. Hastanemizde çeşitli branşlarda olmak üzere 14 Uzman hekim 8 Pratisyen hekim (91. Dönem devlet hizmeti yükümlüğü kapsamında hastanemize atanacak pratisyen hekimlerle sayı 10 olacaktır.) ve 6 diş hekimi görev yapmakta olup; Ayrıca özellikle engelli sağlık raporu, ilaç kullanım raporu başta olmak üzere ilçede yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için ilimiz merkezinden hastanemize hastanın belirli günlerinde düzenli olarak 4 branşta uzman hekim görevlendirmesi yapılmakta ve vatandaşlarımızın mağduriyetleri minimum düzeye getirilmektedir. Hastanemizde 90 hemşire, 18 ebe, 21 sağlık memuru, 3 acil tıp teknisyeni, 51 diğer yardımcı sağlık personeli ile yardımcı sağlık hizmetleri verilmekte ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfında doluluk oranımız %90 seviyelerindedir. Ayrıca idari hizmetler sınıfında da toplamda 119 personel ile %95 doluluk oranıyla hizmet vermektedir.

Hastanemizin ek binasının yapılmasıyla birlikte gerek yatak kapasitesi gerek donanım gerekse kadro anlamında çok daha güçlü bir şekilde hizmet kapasitesine ulaşılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyururum.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.