• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

08 Kasım 2018

Göçer’den Yalvaç’taki Batı Kapısı için ödenek talebi

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Göçer, İl Genel Meclisi bütçe görüşmelerinde, Yalvaç’ta antik kentte bulunan Batı Kapısı’nın ayağa kaldırılması için gerekli ödeneğin tahsis edilmesini istedi.

İl Genel Meclisi’nde kamu kurum ve kuruluşların performans sunumları başladı. İlk sunumu ise İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Göçer yaptı.

İl Genel Meclisi’nin ‘Bütçe Ayı’ olarak da bilinen Kasım ayı toplantıları 1 Kasım 2018 tarihinde başladı. 20 gün sürecek olan toplantılarda İl Özel İdaresi’nin 2019 Bütçesinin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarının 2018 performans programları da gerçekleştiriliyor. İl Genel Meclisi’nde başlayan 2019 yılı Tahmini Bütçe görüşmeleri çerçevesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne 383 bin 500 lira ödenek öngörülüyor.

 

GÖÇER: “KÜLTÜR ENVANTERİ İÇİN 80 BİN LİRALIK ÖDENEĞE İHTİYAÇ VAR” 

İlk gün, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğünün sunumları gerçekleştirildi. İlk olarak kürsüye İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Göçer geldi. Isparta’da tescilli yapılara yer verilecek olan Kültür Envanteri çalışması için 80 bin liralık ödeneğe ihtiyaç olduğunu ifade eden İl Müdürü Göçer sunumunda; “Yalvaç’taki Batı Kapısı’nın ayağa kaldırılması için de ayrılan ödeneğin artırılmasını talep ediyoruz” dedi.

 

“KÜLTÜR ENVANTERİ EN SON 2011 YILINDA YAPILMIŞ” 

Tahmini Bütçede Kültür Envanteri için 80 bin lira talep edilen ödeneğin geri çevrildiğini ifade eden Kültür ve Turizm İl Müdürü Ali Göçer; “Kültür Envanteri ilimizdeki tescilli tüm yapıların, binaların, kurumların olduğu bir katalogdur. Bu en son 2011 yılında ikincisi basılmış. Bu 80 bin lira ödenek bizim için hayati önem arz ediyor. Bununla ilgili talebimizi yenileyelim ve makama tekrar arz edelim. 7 yıl geçmiş, bu çalışmanın tekrar yenilenmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

“TURİZM ADINA BÜYÜK KATKILAR SAĞLAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM” 

Yalvaç’ta Batı Kapısı’nın turizm açısından önem arz ettiğini dile getiren Göçer, “Yalvaç Batı Kapısı için geçen yıldan 100 bin liralık bir ödeneğimiz var. Ama bazı işlemler biraz yüksek parayla oluyor. En son proje bedelimiz 225 bin liraydı. O yüzden bütçe talebimizde o rakamı dile getirdik. Bütçe imkanlarıyla alakalıdır ama Yalvaç uzun süredir kazısı devam eden, sembolik olarak gittiğimizde fotoğrafını çekebileceğimizi veya görüntüde burası da Yalvaç diye Türkiye’de bir farkındalık yaratacak görüntü oluşturamıyoruz. Ödenek noktasında takdir buyurursanız, onu artırma imkanımız olursa Batı Kapısı’nı ayağa kaldırabilirsek turizm noktasında çok büyük katkılar sağlayacağını düşünüyorum.” şeklinde konuştu. (Kaynak: ajans32.com)

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.